Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşunda yumurta varsa uçamaz mı?

Hmmtgl

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba dişi muhabbet kuşumun ucamadigini farkettim biraz once dun ucuyordu yumurta varsa ucamaz mı? Kanatlari filan gayet saglikli

Yani
Kesinlikle içerde yumurta kırılması ola bilir bu da çok tehlikelidir
Yani erkekle bir aradalar yuvalikta takili ama yuvalikla pek alakasi yok sadece disi erkege yem kusuyor disari salmiyordum dun kafesi temizlerken cikti kendisi bugunde temizlerken nasil olsa yuvalikla pek alakalari olmadigi icin saldim dolassinlar biraz dedim ama disi yerden 20 cm yukari cikiyor

Yani

Yani erkekle bir aradalar yuvalikta takili ama yuvalikla pek alakasi yok sadece disi erkege yem kusuyor disari salmiyordum dun kafesi temizlerken cikti kendisi bugunde temizlerken nasil olsa yuvalikla pek alakalari olmadigi icin saldim dolassinlar biraz dedim ama disi yerden 20 cm yukari cikiyor
Dışkısı eğer büyükse kuyruğunu da aşağı da tutuyorsa yumurta belirtileridir

Aniden kanat güçsüzlüğü olmaz. Yumurta oluşuyor olabilir. Bir süre dışarıya salmamanız kuşun sağlığı için iyi olur.

Yok kanatları normal duruyor dışkısı biraz sulu marul vermiştim dün yani bilemiyorumne yapmamı önerirsiniz?
Kuşun yandan çekeceğiniz bir iki fotoğrafını ve dışkılarını bizimle paylaşır mısınız mümkünse. Ayrıca yumurta olup olmadığını anlamak için kuşu incitmeden elinize alıp karın ve anüs arasındaki bölgeye dokunursanız anlarsınız.

Kuşun yandan çekeceğiniz bir iki fotoğrafını ve dışkılarını bizimle paylaşır mısınız mümkünse. Ayrıca yumurta olup olmadığını anlamak için kuşu incitmeden elinize alıp karın ve anüs arasındaki bölgeye dokunursanız anlarsınız.
Şuanda fotoğraf çekme imkanım yok evde olmadığım için yarın fotoğrafını yüklerim inşallah kötü bir durum değildir ilgilendiğiniz için herkese çok teşekkür ederim

Geri