Karadeniz Pet

Dişi sultan papaganı kızgınlık yumurtası

Yaagmur06

Meraklı Üye
Arkadaşlar arkadaşımın dişi sultan papaganı kızgınlık yumurtası yaptı. Bir kaç sorularım olacak.
1. Dişi sultan papaganı için eş almazsak strese girip ölümle sonuçlanabilir mi?
2. Eş almaya karar verdik. Eş seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
3. Sultan papaganlarının piyasadaki değeri ne kadara satılıyor? (sonuçta canlı fiyatı önemsemiyorum. Genel bir fiyatı merak ediyorum.)
4. Erkek sultan papaganlarının cinsiyeti nasıl anlaşılıyor?
Benim özetle sultan papaganları ile neler bilmem gerekiyor ve eş alırken nelere dikkat etmeliyim?
1 çift muhabbet kuşlarım var. Sultan papaganları ile ilgili pek bilgim yok. Bana özetle anlatıp yardımcı olur musunuz? Erkek almaya giderken bir şey bilmeden gitmek istemiyoruz.

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Up [emoji4]

Forumdaki sultan papaganları ile ilgili yazılanları okudum. Tam cevap bulamadım :)

Forumdaki sultan papaganları ile ilgili yazılanları okudum. Tam cevap bulamadım :)

O zaman sorularınızı biraz daha daraltır mısnız, demekki bilginiz var bizde daha rahat yardım edelim :)

Aslında yarın eş almaya gittiğimde eş alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu sorunun cevabını bilsem yeterli. Sultan papaganları hakkımda fazla bilgim yok :)

Aslında yarın eş almaya gittiğimde eş alırken nelere dikkat etmeliyim? Bu sorunun cevabını bilsem yeterli. Sultan papaganları hakkımda fazla bilgim yok :)

Öncelikle cinsiyetinden kesinlikle emin olmalısnız, sonrasında yaş seçiminde de dikkat etmeniz gerekir. Eğer kuşunuz yaşını doldurmamışsa acele etmeyin, 1 yaşından sonra üretim için bence en doğru yaştır fakat bazen erken de olabilir bu onlara bırakılmalıdır. Onun dışında muhabbet kuşunuza nasıl eş almaya gidiyorsanız aynısını Sultan içinde gerçekleştirebilirsiniz, aldığınız zaman bence hemen aynı kafese koymayın, petshoptan alırsanız hasta olma ihtimali olabilir. İyi gözlemleyin. Ona bırakın.

Sultan papaganlarında cinsiyet ayrımını ve yaş belirlemeyi araştırıp öğreneyim. Tek kafes var. Erkek kuşu aldıktan sonra mecbur aynı kafese koyarlar. Ekstra kafes alacaklarını düşünmüyorum. Bu arada dişi kuş 2 yaşında. Kızgınlık yumurtasını yapmış 3-4 tane. O yüzden erkek sultan papaganı almak istiyor. Çok teşekkür ederim. [emoji4] ben şu şekilde düşünüyorum. Bir erkek sultan papaganı beğenip onu kafese koyup anlaşıp anlaşmadıklarını gözlemleyip hangisi ile anlaşıyorlarsa onu almayı düşünüyoruz. Kuşların olduğu kafese dişi kuşu koymayı düşünmüyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda?

Sultan papaganlarında cinsiyet ayrımını ve yaş belirlemeyi araştırıp öğreneyim. Tek kafes var. Erkek kuşu aldıktan sonra mecbur aynı kafese koyarlar. Ekstra kafes alacaklarını düşünmüyorum. Bu arada dişi kuş 2 yaşında. Kızgınlık yumurtasını yapmış 3-4 tane. O yüzden erkek sultan papaganı almak istiyor. Çok teşekkür ederim. [emoji4] ben şu şekilde düşünüyorum. Bir erkek sultan papaganı beğenip onu kafese koyup anlaşıp anlaşmadıklarını gözlemleyip hangisi ile anlaşıyorlarsa onu almayı düşünüyoruz. Kuşların olduğu kafese dişi kuşu koymayı düşünmüyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda?

Koymayın kesinlikle ayrıca eş bulduğunuz zaman da yeni bir erkek ile de denemeyin. Misal, aradan zaman geçer Sultanlar salma üretim ile salınarak üretilirse yandık demektir. Sultanlar şıp sevdidir, karısını çocuğunu terk ettiği bile gözlemlenir, arkadaşının eşine göz diker. Yani olay Aşk-ı Memnu olabilir :)

Anladım. Bu arada 3. 5 yaşındaki dişi sultan papaganı için eş tutma gözlemlenebilir mi?