Karadeniz Pet

Dişi yumurtalardan kalktı

Batuhan mert

Yeni Üye
Dün gece 1 çift yumurtalı takım aldım 4 yumurta vardı dişi yuvalıktaydı sürekli neyse eve geldim kafeslerine yerleştirdim aldığım kişi yuvalıktan kendileri çıksın sen elleme dedi bende öyle yaptım 4 5 dk sonra önce erkek sonra da dişi çıktı yuvalıktan şuan hala girmedi gece 3 gibi çıkmıştı ve dişide hala yumurta var nerdeyse çıktı çıkıcak acaba geri girermi yada bu 4 yumurtaya bişey olmuşmudur bu sürede

Son düzenleme:
Dün gece 1 çift yumurtalı takım aşdım 4 yumurta vardı dişi yuvalıktaydı sürekli neyse eve geldim kafeslerine yerleştirdim aldığım kişi yuvalıktan kendileri çıksın sen elleme dedi bende öyle yaptım 4 5 dk sonra önce erkek sonra da dişi çıktı yuvalıktan şuan hala girmedi gece 3 gibi çıkmıştı ve dişide hala yumurta var nerdeyse çıktı çıkıcak acaba geri girermi yada bu 4 yumurtaya biley oşmuşmudur bu sürede
rahatsız etmeyin. sessiz ve sakin bir yerde muhafaza edin. tekrar girecektir.
yumurtalara bişey olmuşmudur acaba

yumurtalı alınan çiftlerde yer değişimine bağlı bahsettiğiniz sorunlar olabilir. çiftleşme devam ediyorsa dişide hala yumurta olduğuna göre yuvalığı keşfedip yeniden kuluçkasına döneceğini düşünüyorum. yumurtalar uzun süre geçmediği müddetçe zarar görmez. söylediklerimin haricinde istisnai durumlarda var. bazı kuşlar hiç yatmaz. hatta sitrese girip yumurtasınıda kırabilir. yumurtalı çift almak her zaman riskli. umarım sizinki hep olumlu olur.

yumurtalı alınan çiftlerde yer değişimine bağlı bahsettiğiniz sorunlar olabilir. çiftleşme devam ediyorsa dişide hala yumurta olduğuna göre yuvalığı keşfedip yeniden kuluçkasına döneceğini düşünüyorum. yumurtalar uzun süre geçmediği müddetçe zarar görmez. söylediklerimin haricinde istisnai durumlarda var. bazı kuşlar hiç yatmaz. hatta sitrese girip yumurtasınıda kırabilir. yumurtalı çift almak her zaman riskli. umarım sizinki hep olumlu olur.
Teşekkürler inşallah

Geri