Karadeniz Pet

Dişi yumurtaya yatmıyor.

Gölgem

Yeni Üye
Merhaba muhabbet kusum bugün folluğa yumurtlamış. Arada girip çıkıyor ama üstüne yatmiyor. Hala yumurtası var belli. Yatmazsa yumurta bozulur mu?

Merhaba muhabbet kusum bugün folluğa yumurtlamış. Arada girip çıkıyor ama üstüne yatmiyor. Hala yumurtası var belli. Yatmazsa yumurta bozulur mu?
Yumurta boşsa veya ilk yumurtasıysa yatmıyor olabilir. Benim kuşum da ilk yumurtasına daha az yattı ama sonra zamanla öğreniyor sürekli yatması gerektiğini.

Peki sonradan 2.3. Yumurtadan sonra yatabilirmiş, o zamana kadar diğerleri bozulur mu?
Tam emin değilim ama aynen sizin dediğiniz gibi benim kuşum da 2. yumurtadan sonra yuvalıkta daha çok vakit geçirmeye başladı. Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

İnşallah. Sizin yumurtalardan yavru çıktı mı peki? Baktı mı dışı kuş yavrulara?
Henüz yavrular çıkmadı, bugün kuşum 5. yumurtasını yaptı. 2 veya 3. yumurtadan sonra 18 ila 21 günde yumurtadan yavrular çıkıyor diye biliyorum.

İlk yumurtaya hemen yatmaya bilir çünkü bütün yumurtaların yakın zamanlarda çıkması için yatmaya biliyor normal yani bu durum 3 cü yumurta dan iti baten yatmaya başlaya bilir