Karadeniz Pet

Dişim çok fena ısırıyor

nurxs.a35

Yeni Üye
Ya benim temmuzda 3 yasina girecek erkek kusum var bide buna 1 yil once disi aldik aldigim kus sismandi ucamiyidu sorun etmedik geri vermedik sonra iste su 1 yil icinde hic bebekleri olmadi bide ztn dişi hayatyan bezmiş bizde artik dayanamadik dun onu verip yeni dişi aldik cok vahsi elimi kopariyo bildiginiz ya bide bi baktik gagasi mantar olmaya baslamis mantar hakkinda bilgi edindin filan trody kullanin filan dio ama ne yazik ki yok bizde travozel mi ne deri kremi var ondan surduk gagasina sorun olurmu bide bu kusuyo ishal cok istahsiz yok bitkin yasayan ölü gibi yardimci olur musunuz
Ha sey bide bizim erkek cok kur yapio buna ama disi hic yuz vermii saldirio

Ya benim temmuzda 3 yasina girecek erkek kusum var bide buna 1 yil once disi aldik aldigim kus sismandi ucamiyidu sorun etmedik geri vermedik sonra iste su 1 yil icinde hic bebekleri olmadi bide ztn dişi hayatyan bezmiş bizde artik dayanamadik dun onu verip yeni dişi aldik cok vahsi elimi kopariyo bildiginiz ya bide bi baktik gagasi mantar olmaya baslamis mantar hakkinda bilgi edindin filan trody kullanin filan dio ama ne yazik ki yok bizde travozel mi ne deri kremi var ondan surduk gagasina sorun olurmu bide bu kusuyo ishal cok istahsiz yok bitkin yasayan ölü gibi yardimci olur musunuz
Ha sey bide bizim erkek cok kur yapio buna ama disi hic yuz vermii saldirio

Dişş saldırıyorsa ve kızıltıysa ayırma yöntemi uygukayabilirsiniz, dişiyi erkeğin stresinde. Uzaklatırıp sakinleştir hem onu özler birleştirince bir iki tartışır donra uydallaşır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kardeş şimdi gaga mantarına şu kremleri karıştırıp temiz suyla azıcık sulandırıp yapacaksınız sabah akşam,
Troysd antifungal krem+ thiocilline antşbakteriyel krem + locoderm( mantar kaşıntısını alır)
Bunu gagasına gaga çevresine sürün bırun deliklerine kaçırmadan sürün kılak pamuğuyla yapılabilir.

İshal için etiket yap selçuk hocam tedavi yazsın sizden dışkı fotosu gaga forosu şsteyecektir hazırlayın son yaptığı kakayı çek
@Selçuk YÜKSEL hocam size ihtiyavımız var lğtfen sizde etiket atın

Dişş saldırıyorsa ve kızıltıysa ayırma yöntemi uygukayabilirsiniz, dişiyi erkeğin stresinde. Uzaklatırıp sakinleştir hem onu özler birleştirince bir iki tartışır donra uydallaşır

Nasil yapabilirim ki dün alındı dişi

Muhtemelen mantar hava keselerine bulaşmıştır. Kuşu karantinaya ayır. Bilen birini etiketliyorum. Acil durum bakar mısınız hocam @Selçuk YÜKSEL

Kardeş şimdi gaga mantarına şu kremleri karıştırıp temiz suyla azıcık sulandırıp yapacaksınız sabah akşam,
Troysd antifungal krem+ thiocilline antşbakteriyel krem + locoderm( mantar kaşıntısını alır)
Bunu gagasına gaga çevresine sürün bırun deliklerine kaçırmadan sürün kılak pamuğuyla yapılabilir.

İshal için etiket yap selçuk hocam tedavi yazsın sizden dışkı fotosu gaga forosu şsteyecektir hazırlayın son yaptığı kakayı çek
@Selçuk YÜKSEL hocam size ihtiyavımız var lğtfen sizde etiket atın

Gaga mantari icin ne yazik ki onlar yok onun yerine travozel olmaz mi yavasda olsa iyilesmezmi?

Hava keselerine derken ben tecrubesizim bu konularda daha acik izah etteseniz zahmet olmazsa

Kuşun akciğerleri üşütmüştür veya kursak mantarı dediğimiz şey akciğere de sıçramış olabilşr diyor arkadaş. Selçuk hocam gmrünce size tedaviyi anlatacaktır , son yaptığı dışkı fotosunu ve kuşum genel görüntüsünün fotosunu atın lütfen

Gaga mantari icin ne yazik ki onlar yok onun yerine travozel olmaz mi yavasda olsa iyilesmezmi?
Hava keselerine derken ben tecrubesizim bu konularda daha acik izah etteseniz zahmet olmazsa
kursak mantarı olabilir. Ağzına 1 damla beyaz elma sirkesi damlatın. Eczaneden truflucan adında bir şurup onu alın ve her gün ağzına 1 damla damlatın 4-5 gün. 5.gün sonunda Dizaym 256 adında probiyotik var petshoplardan alın kuşunuzun suyuna karıştırın. Ve vitamin takviyesi yapın. Kuşunuzun durumu ciddi. Kendiliğinden iyileşmez elinizi çabuk tutmazsanız kuşunuz ölür. Bu akşam ağzına 1-2 damla beyaz elma sirkesi damlatın.

20180318_204103.jpg

Gagasina travozel sürdüm azicik biseyler etkiledi ama ben pek anlamam bu islerden

Dışkısını ne yazik ki kesin atamam çünkü erkeginde var ayirt edemem ki ama sabah kustu hatta fırladı bide baya sulu diskisi cok böyle bitkin

Gagasında pek sorum yok gibi ama
Krem sürdüğünüz için de belli olmuyor olabilir. Şuan önceliğiniz ishal kusma halsizlik ve iştahsızlık olsun. Gagası için travazol kullansanız da olur.
Him sagolun ben suyuna c vitamini damlatirim

Him sagolun ben suyuna c vitamini damlatirim
Öncelikle kuşları ayırın imkanınız varsa hem gagadaki mantar hemde kursak mantarı kuşlar birbirine yem küsüp aynı kafesde olduğu sürede ikisindede olma ihtimali var hem diski kontrolu yapmak için ayırmanız lazım eğer imkan yoksa hasta kuş hareket pek etmediğinden aynı yere pisler sürekli onun resmini çekin temiz selpak üstüne yapılmış halini

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gagasındaki mantar için travazola devam edebilirsiniz. İshal ve halsiz olması hastalığa işaret olabilir. Keşke hemen erkeğin yanına atmasaydınız. Eğer hastaysa bulaştırabilir. Başka kafes varsa hemen ayırın yoksa bir kafes alın. Suyuna 8 damla kadar sirke katın. Kuşun videosunu ve dışkı görüntüsünü paylaşın sadece dişinin dışkısını çekin.

Geri