Karadeniz Pet

Dişimin yaşından şüpheliyim

Hakan3611

Yeni Üye
Herkese merhaba yeniyim . Erkek kuşuma dişi almak için birlikte kuşçuya gittik dişiyle erkek kuşumu kafese koyunca erkek üstüne falan çıktı . 2 ay falan oldu yuvalık takılı daha hiç bişey yok acaba dişinin yaşı uygun değil mi ?
Yem kusuyorlar . Erkek dişinin üstüne çıkıyor ama daha bişey olmadı bende yuvalığı çıkarttım bugün .

Ekli dosyalar

• 20180802_165504.jpg
    20180802_165504.jpg
    679.1 KB · Görüntüleme: 21
Herkese merhaba yeniyim . Erkek kuşuma dişi almak için birlikte kuşçuya gittik dişiyle erkek kuşumu kafese koyunca erkek üstüne falan çıktı . 2 ay falan oldu yuvalık takılı daha hiç bişey yok acaba dişinin yaşı uygun değil mi ?
Yem kusuyorlar . Erkek dişinin üstüne çıkıyor ama daha bişey olmadı bende yuvalığı çıkarttım bugün .
Gözü tamamen siyah mı ? Fotoda öyle görünüyorda

Dişi henüz yavru yapmak için çok genç.
Erkek üstüne çıktığı zaman nasıl tepki veriyor. Youtubeda çiftleşme videoları var, orada dişinin nasıl çiftleşme pozisyonu aldığını görebilirsiniz.

20180802_165055.jpg
konuyu açarken yaptılar dişide bazen ayak atıyor

Kuş bana da yavru gibi geldi. Son fotoğraftaki gibi olmalarına şaşırdım.

Bu arada bayramda inşallah yola çıkıcam . Yuvalıkta bişey yokken çıkarttım ki yumurta olursa dişi sitrese girmesin diye ve sizce değiştireyim mi yoksa biraz daha mı bekleyim ?

Yumurta yapacağı varsa yine yapar. Yuvalığı takın ama fotoğraf bizi yaniltmiyorsa pek de yavru yapabilecek bir kuşa benzemiyor.

20180604_220851.jpg
Cevaplar için teşekkürler . Çok soru sordum kusura bakmayın ama bu fotoğraf ilk aldığımda yine kur yapmak mı deniliyor bilmiyorum üste çıkıyorlardı işte , o zaman çrkmiştim neden delik kısmı öyle tüysüzdür ? TEŞEKKÜRLER.