Karadeniz Pet

DI-A-ZYME 256 kullanan varmı

faydalı bir ürün dozajı önemli ve bunun suda ve mamada ayrı olarak çözülen çeşitleri var diye biliyorum.
ama doğal şeyler kullanmanız daha sağlıklı olur.
yoğurt suyu ve haftada 1 kere elma sirkesi içme sularına damlatabilirsiniz boş yere para vermeyin bence.
ayrıca bu tip şeyleri gittigidiyor tarzı yerlerden değilde veterinerden yada güvenilir pet shop sitelerinden almanız daha güvenli orjinal olmayabiliyor internette satılanlar .

Bulsam direk kullanacam baya etkiliymis faydaliymis ama satilmiyo internetten sprais etmek gerekiyor. Zaten iki üç marka var hepsi kullaniliyo arastirdim ama sparis etmedim ev degisecegim icin uretim konumunda drgilim su anda .

Diazyme 256 probiyotiğini kullanmadım ama diğer başka bir markanın, Novartis'in biyoteksin adlı probiyotiğini kullandım. Öte yandan diazyme kuş besleyenler/üreticiler tarafından sıkça kullanılan ve tavsiye edilen bir ürün. Yoğurt da bir çeşit probiyotik ama kuşların ihtiyaç duyduğu duyacağı bakteri kolonisinin tamamı ya da bir kısmı yoğurtta var mı bilmiyorum. Bir yerde okumuştum doktorun biri her probiyotik (özellikle doğal olanlar) mutlaka herşeye faydalıdır denemez hangi bakterilerin probiyotikte yer aldığına bakmak gerek, buna göre yorum yapmak gerek diyordu. Elma sirkesi ise apayrı birşey diye biliyorum yani probiyotik değil. Probiyotikler canlıların ihtiyaç duyduğu bakteri kolonilerini içerirler, bu bakterilerden oluşurlar ve canlılardaki faydalı bakteri kolonisinin eksiliğinin yaşanmaması için takviye olarak kullanılırlar. Zaten üzerinde hangi bakterileri içerdikleri yazar. Ayrıca piyasadaki probiyotik ürünler de canlıların ihtiyaç duyacağı bakteriler dikkate alınarak üretilmektedir ve kullanılmasında yarar vardır. Ben mamalarına katarak kullanıyorum. Şu an biyoteksini bulamıyorum ve biyoteksin bittiğinde ben de diazyme 256 almayı düşünüyorum.

Geri