Karadeniz Pet

Dişi hem veriyor erkek böyle yapıyor

Bahar Y.

Onursal Üye
Tekrardan çiftleşme konusuyla geldim, kusuruma bakmayın ilk defa çift kuş beslediğimden dolayı bu kadar çok soru, dişinin erkeğe yem kusmasını yakaladım ve videoya alayım dedim, bazen erkekte kusuyor dişçiye fakat 3 kusuyorsa belki 1 tanesini veriyor, bunun sebebi nedir?

Plastik tünek ve kraker zararlı tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim
Konuya gelecekolursak benım erkek kuşta bu şekilde 2-3 kez kusma hareketi yapıp dişiye kusuyor

Plastik tünek ve kraker zararlı tahta tünek kullanmanızı tavsiye ederim
Konuya gelecekolursak benım erkek kuşta bu şekilde 2-3 kez kusma hareketi yapıp dişiye kusuyor
Tahta tünekleri var fakat ikisini birden taşımıyor düşüyor o yüzden plastik takılı temin edeceğim tahta, dışarıdaki krakerler zararlı evet, ben bunu kendim yaptım, kusmanın normal olduğunuda biliyorum fakat niye kabul etmiyor erkek

Tahta tünekleri var fakat ikisini birden taşımıyor düşüyor o yüzden plastik takılı temin edeceğim tahta, dışarıdaki krakerler zararlı evet, ben bunu kendim yaptım, kusmanın normal olduğunuda biliyorum fakat niye kabul etmiyor erkek
Henüz eş tutmamış olabilir hocam. Aynı şekilde erkeği aldığımda dişiye karşı pasif kalıyordu. Hatta konusunu da açmıştım. Dişi bir sürü kur yapıyordu erkek karşılık vermiyordu. Bir hafta boyunca ayırdım. Bugün çiftleşmeye başladılar. Bir hafta falan daha zaman tanıyın eş tutacaklardir. Kızıştırıcı mama hazirlayip yaninda nijer tohumu ile verebilirsiniz. Bir hafta boyunca bu adımları izledim. Sonuc olarak ciftlesmeye başladılar

Henüz eş tutmamış olabilir hocam. Aynı şekilde erkeği aldığımda dişiye karşı pasif kalıyordu. Hatta konusunu da açmıştım. Dişi bir sürü kur yapıyordu erkek karşılık vermiyordu. Bir hafta boyunca ayırdım. Bugün çiftleşmeye başladılar. Bir hafta falan daha zaman tanıyın eş tutacaklardir. Kızıştırıcı mama hazirlayip yaninda nijer tohumu ile verebilirsiniz. Bir hafta boyunca bu adımları izledim. Sonuc olarak ciftlesmeye başladılar
Yaa öyle mi çok sevindim, umutsuz vaka değiliz yani 😂 dediğiniz gibi biraz daha süre vereyim sonra olmazsa ayırma yöntemi uygulayayım, havuçlu yumurta maması yapıp veriyorum fakat nijer yağlı olduğu için şuan için pek yönelmiyorum çünkü dışarıya çıkarmıyorum aynı kafese koyduğumdan beri, çiftleşme amacı olunca kafes dışına çıkarılmaması gerektiği için

1 hafta ayırdıktan sonra kafese koyduğunuz gün mü çiftleşme gerçekleşti hocam

@Soran Kişi öncelikle merhabalar, evet ayırma yöntemi çok etkili benim durumu bilmiyorsunuz dişi yavrulari yoldugu için ayırmıştım 1.5 hafta falan farklı oda da tek kaldı ama sesleri duydu tabi deliriyodu, hatta ben yanına gidip cicikus diye elimi tellere sürünce direk kuyruk kaldırıyordu 😂 dün yavruları ayırdım anaçlar aynı kafeste buluştuğu an yine çiftleştiler yuvada takmadım.aslinda ne yapıcam bilmiyorum. Siz keisnlikle ayırma yöntemi deneyin işe yarar fakat önce bı üretim.kafesi alın kafesiniz küçük. Erkek kuş yuva olan kafeste kalsın dişiyi ayırın.

Büyük kafesimiz varda bunda daha çok temas halinde olurlar diye bunda duruyorlardı, şimdi bende büyük kafesi ayarlıyordum tamda 😂

@Soran Kişi öncelikle merhabalar, evet ayırma yöntemi çok etkili benim durumu bilmiyorsunuz dişi yavrulari yoldugu için ayırmıştım 1.5 hafta falan farklı oda da tek kaldı ama sesleri duydu tabi deliriyodu, hatta ben yanına gidip cicikus diye elimi tellere sürünce direk kuyruk kaldırıyordu 😂 dün yavruları ayırdım anaçlar aynı kafeste buluştuğu an yine çiftleştiler yuvada takmadım.aslinda ne yapıcam bilmiyorum. Siz keisnlikle ayırma yöntemi deneyin işe yarar fakat önce bı üretim.kafesi alın kafesiniz küçük. Erkek kuş yuva olan kafeste kalsın dişiyi ayırın.
Sizin ilk çiftleşme nasıl olmuştu, benim yaşadığım tarzda sorunlar yaşadınız mı

2 kere kuluçka boş çıktı yumurtalar, erkek acemi olduğu için üstüne çıkıyordu dişinin ama çiftleşme olmuyordu.

Anladıım bizimkilerde daha ayak atma falan olmadı bakalım, şuan beni gram sevmiyorlar kafes düzenlerini değiştirdiğim için 😂😂😂

Geri