Karadeniz Pet

Dişi kuş yuvalığa giriyor

Berkekığılı

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 gündür dişi kuşum sürekli yuvalığa girmeye başladı erkekte kur yapıyor yuvalığa girmeye çalışıyor yaklaştırmıyor dövmeye çalışıyor neden olabilir acaba

EE43C54D-119F-489A-856C-1F87BD0BE722.jpeg

Erkek normalde girmez ama dişinin girdiğini görünce oda girmek istiyor galiba girişinde bekliyo dişide kanatlarını çırpıyo üstüne uçarak zarar vermesi yok ama sadece sabah ve öğlen giriyor akşam girdiğini görmedim

Erkek normalde girmez ama dişinin girdiğini görünce oda girmek istiyor galiba girişinde bekliyo dişide kanatlarını çırpıyo üstüne uçarak zarar vermesi yok ama sadece sabah ve öğlen giriyor akşam girdiğini görmedim
Yuvalık hazırlığında anlaşılan. Erkek normalde girmez. Benim erkek kuşum yumurtalar çıkınca beslemek için girmeye başladı ondan önce dişi izin vermezdi. Yakın zamanda yumurta gelir belki.

Peki ya sizin dişi kuş yuvalığa girmeye başladıktan kaç gün sonra yumurtladı
Bizim üretim maceramız biraz değişik oldu.

Ben kuşları ayırmıştım ama işte sıkıntı orada. Yoksa bundan önce de takıyordum ilgileniyordu baya. Kavga ettikleri zaman çıkarmak zorunda kaldım. Yoksa daha fazla bir süre öyle 8 gün değil.
Benim sürekli takılıydı ilgi göstermiyordu hiç sonra bunları 10 gün ayırdım olmadı ondan sonra 2 hafta daha ayırdım birleştirdim yuvalığw girmeye başladı şimdide erkeğin yem kusmasına falanda izin veriyor ama eğilmiyo işte

Benim sürekli takılıydı ilgi göstermiyordu hiç sonra bunları 10 gün ayırdım olmadı ondan sonra 2 hafta daha ayırdım birleştirdim yuvalığw girmeye başladı şimdide erkeğin yem kusmasına falanda izin veriyor ama eğilmiyo işte
Yuvalık uzun süre kafeste takılı kalmamalı. Bir süre gözlemleyin hiç beklemediğin anda çiftleşmeye başlıyorlar.

Bide erkek eğilmeden bacak atarmı benim kuş atmıyor bacak eğilmesini mi bekliyor acaba
Bazı kuşlar farklı oluyor. Benim erkek kuşum daha önce hiç ayak atmazdı. Bir kere çiftleştikten sonra ayak atmaya başladı. Erkek kur yapacağı zaman sürekli bir sağ, bir soluna geçer. Dişi en sonunda eğilir erkek yukarı çıkar.

Geri