Karadeniz Pet

Dişi Kuşum Erkekle Hiç İlgilenmiyor.

esmem

Yeni Üye
Merhabalar Öncelikle cevap veren okuyan herkese teşekkür ederim.

Benim 1,1.5 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var eve geldiğinden beri hep özgürdür oturma odası ona aittir neredeyse kafesini hiç kapatmayız çok hareketlidir. Ancak son zamanlarda çok fazla eş ister oldu. Sürekli bir azgınlık halindeydi ona bir adet erkek kuş aldık. İlk günler ayrı tuttuk arada saldığımız da dişim erkeği öpüyor, ondan yemek istiyor ve çok fazla derecede çiftleşmek istiyordu ama erkek yeni eve geldiğinden çok fazla tepki vermiyordu. Sonraları erkek açıldıkça dişim istememeye başladı. Erkek serenatlar yapıyor yanından ayrılmıyor öpüyor ama bizim dişide tık yok o yokmuş gibi davranıyor yanyana kafese koyuyoruz uyuyor numarası yapıyor. Arada gaga atıyor ama erkek kuşumuz çok beyefendi hiç dişimizi kırmıyor:) Kavga etmiyorlar kardeş gibi takılıyorlar. Lakin artık erkek kuşumuz da üzülmeye başladı dişide yemeden kesildi gibi bir keyifsiz oldu ikisi de ne yapacağımı bilmiyorum. Birbirlerine nasıl alıştırırım. Sizce neden olmuş olabilir ne yapmalıyım ikisini de çok seviyorum onlar üzüldükçe bende üzülüyorum .
Not: Mavi dişi yeşil erkek .

Ekli dosyalar

• 385d8ce1-210c-4cc3-9690-3475ea1c80f2.jpg
    385d8ce1-210c-4cc3-9690-3475ea1c80f2.jpg
    75.6 KB · Görüntüleme: 49
  • 3447f25d-811f-416f-a9a5-896c393e5edd.jpg
    3447f25d-811f-416f-a9a5-896c393e5edd.jpg
    127.3 KB · Görüntüleme: 50
Aralarında şideetli kavga olmuyorsa zaman içerisinde çiftleşme olabilir. Ama en garantisi kalabalık bir kafesten dişinin erkeği kendisi seçmesi olur. 1 yaşından sonra eş kabullenmeleri biraz zor oluyor. Yavruyken atsaydınız daha kolay olurdu.

Aynen kavgalar şiddetli değil beklemek mi lazım biraz

Son düzenleme:
bekleyin biraz.. ne tatlı bir kız bu böyle.. ben 4'buçuk yıl bekledim eşleşme için.. dişiler genelde ketum oluyorlar.. siz o kadar bekleyeceksiniz diye bir şey de yok... onlar zamanını biliyorlar.. üzülüyor diye düşünmeyin.. yanına arkadaş almışsınız işte.. daha ne olsun ki :)

bekleyin biraz.. ne tatlı bir kız bu böyle.. ben 4'buçuk yıl bekledim eşleşme için.. dişiler genelde ketum oluyorlar.. siz o kadar bekleyeceksiniz diye bir şey de yok... onlar zamanını biliyorlar.. üzülüyor diye düşünmeyin.. yanına arkadaş almışsınız işte.. daha ne olsun ki :)

Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız inanın.. bende düzenini mi bozduk üzüldümü diye çok şey yapmıştım o zaman beklemeye devam edeyim

bebiş (torunlar için ) aceleniz yoksa onları kendi haline bırakın... onları özgür bıraktığınız için ayrıca çok teşekkür ederim.. kafese hapis edenlere kızıyorum. :)

bebiş (torunlar için ) aceleniz yoksa onları kendi haline bırakın... onları özgür bıraktığınız için ayrıca çok teşekkür ederim.. kafese hapis edenlere kızıyorum. :)

Yok torun gibi beklentimiz yok sadece sıkılmasınlar yalnız kalmasınlar diye eş aldık . . Sizin de böyle düşünmenize çok sevindim onlar doğanın özgür hayvanları ne yazık ki kendi doğalarında olmadıklarından evlerimize almışız ama bari evde özgür kalsınlar düşüncesindeyim ..

bende 4'çocuk var iki papağan iki mubiş.. ev onların 24'saat salıklar.. kafes asla kapanmaz.. hala daha benimle bu evde bu şartlarda mutlular mı mutsuzlar mı diye düşünüyorum. doğal ortamlarında değiller burada özgürce uçabilecek olsalar direk salarım ki bu iklime uygun canlı değiller.. elimden geldiğince onlara iyi bir yaşam vermeye çalışıyorum.. :)

bende 4'çocuk var iki papağan iki mubiş.. ev onların 24'saat salıklar.. kafes asla kapanmaz.. hala daha benimle bu evde bu şartlarda mutlular mı mutsuzlar mı diye düşünüyorum. doğal ortamlarında değiller burada özgürce uçabilecek olsalar direk salarım ki bu iklime uygun canlı değiller.. elimden geldiğince onlara iyi bir yaşam vermeye çalışıyorum.. :)
Böyle yaptığınız için inanın çok sevindim ve taktir ettim. Peki eş tutmaları için onları salmamam mı lazım yoksa salarakta eş olurlar mı

eş tutmaları salıp salmamanıza bağlı değil.. eş tutacaklarsa her türlü olur o... siz gördüğünüz anda çok fazla içli dışlı iseler yuva alıp takın kafese olur mu.. salık da olsalar dişide yumurta varsa gider yuvaya yumurtlar zaten

eş tutmaları salıp salmamanıza bağlı değil.. eş tutacaklarsa her türlü olur o... siz gördüğünüz anda çok fazla içli dışlı iseler yuva alıp takın kafese olur mu.. salık da olsalar dişide yumurta varsa gider yuvaya yumurtlar zaten
yuvalıkları var . takip edeyim ozaman inşallah olur .. ilginizede çok teşekkür ederim bu arada..

rica ederim.. her şeyi doğal akışına bırakın..

Geri