Karadeniz Pet

Dişi Kuşumu Nasıl Elde Sevmeye Alıştırırım?

kandes222

Meraklı Üye
Dişi bir muhabbet kuşum var. Adı Cabbar, kendisi çok yaramaz. Elimize geliyor, omzumuzda uyuyor falan ama asla kendini sevdirmiyor. Nasıl onu sevebilirim? Dişi olduğundan galiba mesela kafasını kaşıyacağım yada sırtını hemen kaçıyor. Nasıl alıştırırım?

Muhabbet kuşları doğada av oldukları için genel olarak kendilerini sevdirmeyi sevmezler tedirgin hissederler sevdirmiyorsa zorlamayın.

Küçüklükten elle besleme maması ile beslenen yada güven bağını zedelemeden alıştırılan kuşlarda kendini sevdiren de var tabi sonra yok efendim halamın kızının gelinin kuşu var kendini sevdiriyor nasıl sevdirmezler demesin kimse...

Avuçlanarak sevilmeyi hiç bir kuş sevmez.Ne kadar alışık olursa olsun.Çok nadir olarak sevdirenler olabilir fakat o bile en kısa sürede sizden kendini kurtarmaya çalışacaktır.Kuşlarda ter bezi yoktur ve siz onu ne kadar uzun süre avucunuzda tutarsanız ona o kadar zarar verirsiniz.

Dişi bir muhabbet kuşum var. Adı Cabbar, kendisi çok yaramaz. Elimize geliyor, omzumuzda uyuyor falan ama asla kendini sevdirmiyor. Nasıl onu sevebilirim? Dişi olduğundan galiba mesela kafasını kaşıyacağım yada sırtını hemen kaçıyor. Nasıl alıştırırım?
Belki dişi olupta adını Cabbar koyduğunuz için size küsmüştür :( :D

şaka bi yana benim kuşum erkek o da sevdirmiyor hiç kendini bebekken avcumda uyurdu bi anda soğudu :(

Belki dişi olupta adını Cabbar koyduğunuz için size küsmüştür :( :D

şaka bi yana benim kuşum erkek o da sevdirmiyor hiç kendini bebekken avcumda uyurdu bi anda soğudu :(

Aynısını bundada geçerli. Bebekken elimde uyutuyodum, şimdi elime geliyor kolumda duruyor ama hiç uyumaz elimde. Yada kendini sevdirmez.

Geri