Karadeniz Pet

Dişi lutino kuşumun yanına yeni bir erkek aldım…

Birkut

Yeni Üye
Selam arkadaşlar foruma yeni üye oldum.İsmim Birkut
Yaklaşık 10 aylık bir lutino dişi kuşumuz var.Bugün gaza gelip yanına bir erkek kuş aldım fuardan.Genç olsun dedim.Gagası siyahlı bir kuş.Az evvel forumda okuduğum kadarıyla genç bir hayvanmış.Birkaç sorum var.Yardımcı olursanız sevinirim.
1.Bunları hemen aynı kafese koymalı mıyım?
2.Dişi kuşum bişeyler söylemeye çalışıyor gibi fakat daha pek ciddi bişey söylemiyor.Yeni erkek kuşun konuşması mümkün olur mu?
3.Ayrı bir kafes gerekiyor mu?Evdeyken genelde kafesin kapısını açık bırakıyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, kuşları eş olarak kullanacaksanız erkek kuşu konuşturmanız pek mümkün olmayacaktır. Şimdiden aynı kafese koymanız bir artı sağlamaz, genelde üreticiler erkeğin kafeste baskın olması için erkekleri tekleme yoluyla(erkek kuşun kafeste bir süre yalnız kalıp dişiyi daha sonra yanına attığında baskın olması için yapılan eylem) eşleme yaparlar. Küçük bir erkek kuş (tahmini 2 aylık) en azından 5 ay geçmeden sağlıklı bir çiftleşme de gerçekleştiremez diye tahmin ediyorum. Yani bence kuşunuz size alışsın istiyorsanız ayrı tutun. Ancak eş tutmalarını istiyorsanız erkek kuşunuz çiftleşme yaşına geldiğinde tekleme yaparak aynı kafese alınız.

Merhaba, kuşları eş olarak kullanacaksanız erkek kuşu konuşturmanız pek mümkün olmayacaktır. Şimdiden aynı kafese koymanız bir artı sağlamaz, genelde üreticiler erkeğin kafeste baskın olması için erkekleri tekleme yoluyla(erkek kuşun kafeste bir süre yalnız kalıp dişiyi daha sonra yanına attığında baskın olması için yapılan eylem) eşleme yaparlar. Küçük bir erkek kuş (tahmini 2 aylık) en azından 5 ay geçmeden sağlıklı bir çiftleşme de gerçekleştiremez diye tahmin ediyorum. Yani bence kuşunuz size alışsın istiyorsanız ayrı tutun. Ancak eş tutmalarını istiyorsanız erkek kuşunuz çiftleşme yaşına geldiğinde tekleme yaparak aynı kafese alınız.
Yok bizim için çift olmaları önemli değil.Zaten baştan da dişiyi alırken erkek diye almıştık.Sonradan dişi çıktı.çok da seviyoruz.Erkeği belki konuştururuz diye aldık.Yani ayrı bir kafese koysak eğitme şansımız daha fazla mı olur?

Evet ayrı kafeslerde kuş, eğitime ve insana daha eğilimli olur.

Geri