Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşu Erkeğine Saldırıyor

Layzy

Yeni Üye
Herkese merhaba. Benim bir çift muhabbet kuşum var. Yaklaşık 3 yıldır birlikteler ama ilk yavruları yaklaşık 2 ay önce oldu. 3 tane yavru var ve en küçükleri 1 aylık oldu ve hepsi yeme düştü. Buraya kadar her şey çok iyi ama 3 - 4 gün önce dişi erkeği fena halde dövmeye başladı. Önce erkeği ayırdım belki dişi yavruları kıskanıyordur yada erkek yavrulara vurmuştur o yüzden dövüyordur diye. Dün ise yavruları yeme düştükleri için başka bir kafese aldım. Aspur, kızıl darı ve yavru muhabbet yemi koydum kafeslerine. Erkek muhabbet kuşunu tekrardan kendi kafesine aldım. İlk başlarda kavga etmediler ama bugün dişi erkeği tekrar dövmeye başladı. Neden oluyor ne yapmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.
Bu arada bu 3 yıllık süreçte hiç kavga etmediler ve gayet iyi anlaşıyorlardı, birbirleriyle sürekli ilgileniyorlardı. Erkek hala öyle ama dişi sürekli saldırıyor erkeğe. Erkeği alıp başka yere koysam saatlerce susmadan dişiyi çağırıyor, dişiyi alıp başka yere koysam erkek yine dişiyi arıyor ama yan yana gelince de dayak yiyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.