Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşum eşini dövdü

Zeytinyağı yaraya iyi gelir mi?

• Kullanılan toplam oy
    1

danismayageldim

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, 2 adet muhabbet kuşum var. Erkek olan yaklaşık 1 yaşında dişi olanın yaşını bilmiyorum ama tahminimce erkekten 1,5-2 yaş büyük. Dişi geçen yaz benim camıma geldi içeri aldım. Şubat ortası gibi dişi yumurtladı yumurtaların çoğu boş çıktı dolu olanlar da çıkamadan öldüler. O zamandan beri kavga ettikleri için ayırmıştım kafesleri fakat dün akşam aynı kafese tekrar koydum. 10dklığına yalnız bırakmıştım ki geri döndüğümde dişi erkeği ayaklarıyla tutmuş her tarafını kanatmış , kafası ve bir gözü kanlar içindeydi, sol kanadının içi ve bacakları yara dolu. Zar zor ayırdım. Zavallı hayvan dünden beri çok yorgun sürekli dinlenme halinde.Yemek yiyor, su içiyor bunlarda bi değişiklik yok dışarıdan gelen seslere de tepki veriyor ötüyor. Ama çok yorgun bir görüntüsü var. Evde yaralarına sürebilecek bir ilacım olmadığı için ev yapımı zeytinyağıyla azar azar ovuyorum 5 6 saatte bir. Bir zararı olur mu sizce ? ( Malum gündemden dolayı dışarı çıkamadığım için veteriner vs. gidemiyorum.)
Screenshot_2020-04-06-16-39-02.jpg

Screenshot_2020-04-06-16-39-07.jpg

Geçmiş olsun kuşları hemen ayırın erkeğe de açık olan yerleri vazelinle kaplayın..

Dişi erkek uyuşması zordur keşke hemen koymasaydın genelde iki ayrı kafeste konur eğer ilgi çekerlerse zaten birbirlerine kur yapmaya başlarlar, zeytinyağı ile ovma konusunda bilgim yok benim de muhabbet kuşum hasta idi veterinere götürdüm bir takım kremler verdi, yakının da veteriner ve ya bilgili petshop varsa göster istersen hayvancağız kötü olmuş,

Geri