Karadeniz Pet

Dişi Muhabbet Kuşum Sürekli Yumurtlamaya Çalışıyor

asdfghqwerty

Yeni Üye
Merhaba, dişi muhabbet kuşum dönem dönem sık sık yumurtluyor. 3 yaşında. Son bir senedir geceleri yumurtlamadan önce atakları başladı. Bir anda sanki felç geçiriyormuş gibi davranmaya, kanatlarını açarak dönmeye ve çok farklı, acılı bir sesle bağırmaya başlıyor. Bütün gece ara ara aynı hareketleri yapıyor. Ayda bir kere oluyor genellikle. Bir veterinerle görüştük, normal olduğunu, eş istediği için bu şekilde davrandığını söyledi. Ama eş de alamıyoruz çünkü kızım çok saldırgan.
Dün gece aynı atağı tekrar yaşamaya başladık. Ama bu seferki diğerlerinden daha uzun sürdü ve daha farklı. Bu saat oldu hala ara ara devam ediyor. Yumurtladığı sırada poposundan pembe bir kısım çıkıyordu ve yumurta çıktıktan sonra bu kısım içeri giriyordu. Şu an da yumurtası olmadığı halde poposundan pembe kısım sarkıyor, bağırmaya başlıyor. Yaklaşık 1 dakika boyunca bağırıyor, titriyor, sonra pembe kısım içeri giriyor ve susuyor. Videosunu eklemeye çalıştım ama yapamadım. Bakıp yardımcı olursanız çok sevinirim

baskın iri bir erkek kuş alın. 2,3 hafta üretim yapılacak kafeste kalsın bu süreçte erkek kuşu kızıştırmalısın. dişinin alışık olmadığı ortamda olsun sonra dişi kuşu da yanına koyarsın.

baskın iri bir erkek kuş alın. 2,3 hafta üretim yapılacak kafeste kalsın bu süreçte erkek kuşu kızıştırmalısın. dişinin alışık olmadığı ortamda olsun sonra dişi kuşu da yanına koyarsın.
Peki şu anki durumu için yumurta felci diyebilir miyiz? Ara ara titremeler geliyor, sağ ayağının üzerine basamıyor. Atak geçtikten sonra düzeliyor. Ayak da kısmen düzeliyor, tutuşun da pek bir problem olmuyor. Nasıl tedavi ederiz şu an?
Ayrıca eş alın demişsiniz ama kızım 3 yaşında yumurtlaması iyice azaldı.

yumurta felci diye bişey duymadım açıkçası. kuş yaşlandığından yumurta sıkışması olmuş olabilir. kuşu kızıştırıcı etkenlerden uzak tutun. yeşil elma ve banyo yaptırmaya çalışın.

Geri