Karadeniz Pet

Dişi muhabbet kuşumun Problemi nedir?

ertugrul61ts

Yeni Üye
Yaklaşık 1 aylıkken dişi muhabbet kuşu almıştım. 4-5 aylığa kadar tekti. Fakat bazı problemleri var gibi, şöyle ki: çok tedirgin, sanki arkasından sürekli bişi yaklaşıyormuş gibi hissedip arkasına panikle bakmalar ı var, durduğu çubuk ona bişey yapıyormuş gibi ona saldırıyor durup durup ve iyi uçamıyor. Ancak kısa mesafeler uçabiliyor ve hedefi tutturamıyor, yerden kafesine yükselemiyor vs. Akşamları çok ilgilenmeme rağmen Çalıştığım için gündüzleri yalnız kalıp mı böle oluyor diye arkadaş olması için 7-8 aylık bir erkek muhabbet kuşu aldım. İlk 2 hafta erkek muhabbet kuşunu kafeste kovaladı yem yedirmedi durduğu yerde rahat bırakmadı kafese almadı vs daha sonra uyuştular. Erkek ağzından yem yediriyor, onunla ötüşüyor fakat böyle iyiykrn birden dişi muhabbet kuşu saldırırcasına gugukluor ama zarar verecek gibi deil gagasına doğru. Sonra yuva taktım, dişi yuvaya giriyor, baya kalıyor kemiriyor, erkeğin ağzından yem yiyor, yuvadayken erkek gidip besliyor vs iyiler gibi ama ara ara dişi erkeğe yine sert sert gagasıyla tepki veriyor. Erkek belli ki çiftleşme döneminde elime bile yapıyor, dişiye yaklaşmaya çalışıyor sırtına doğru ama dişi yaklaştırmıor. Dişiye bakınca diyorum 6-7 aylık acaba erken mi ama yuvada kalışı kemirişi erkekten yem yemesi kendini yuvadayken erkeğe kaşıtması gö önüne alınınca yavrulamaya hazır gibi. Acaba problem nedir? Kızıştırıcı yemleri taze yemleri gaga taşı ve kumlukları da var.. Ne önerirsiniz, durum nedir, ne yapmalı?

kızıstırıcıyı fazla vermemenı onemserım kıztırıcıyı kes kus yumurtalayacak yumayı kemırıyorsa sorun olmaz erkegı kovalıya bılır sorun etme kuslun bır kac gune yumurtalar hayırlı olsun. benımkılerde suan yavrularını aldım tekrar yumurtalıcakalr aynı sey bırbırlerını kovalıyorlar bagırısıyorlar sorun etme.

ilaveten...

ayrıca dişi muhabbet kuşu bu ara kafese ben yaklaşınca korkup yuvanın içine kaçıyor... Yardım?

Resimleri var mı?kuşlarınızın

kızıstırıcıyı fazla vermemenı onemserım kıztırıcıyı kes kus yumurtalayacak yumayı kemırıyorsa sorun olmaz erkegı kovalıya bılır sorun etme kuslun bır kac gune yumurtalar hayırlı olsun. benımkılerde suan yavrularını aldım tekrar yumurtalıcakalr aynı sey bırbırlerını kovalıyorlar bagırısıyorlar sorun etme.

Peki şunu sorayım, bu dişinin uçamaması bu psikolojik die nitelediğim korkak halleri çubuk ona saldıracakmış gibi davranmaları ve erkeği kendine yaklaştırmaması normal mi? yumurtlayacak diyorsunuz ama tabi gündüzleri evde değilim ama akşamki durumlarını kıyaslayınca bence çiftleşmiş olmaları mümkün değil.. dışkısı da büyük deil ve yumurta varmış gibi şişkin deil ve oradaki tüyler de dökülmemiş... sizce yine de kemirmesi yuvada kalması korkunca bile yuvaya kaçması vs çiftleşmiş olduklarını düşünmeye yeter mi?

Peki şunu sorayım, bu dişinin uçamaması bu psikolojik die nitelediğim korkak halleri çubuk ona saldıracakmış gibi davranmaları ve erkeği kendine yaklaştırmaması normal mi? yumurtlayacak diyorsunuz ama tabi gündüzleri evde değilim ama akşamki durumlarını kıyaslayınca bence çiftleşmiş olmaları mümkün değil.. dışkısı da büyük deil ve yumurta varmış gibi şişkin deil ve oradaki tüyler de dökülmemiş... sizce yine de kemirmesi yuvada kalması korkunca bile yuvaya kaçması vs çiftleşmiş olduklarını düşünmeye yeter mi?

kuş korkmus olabılır sız evde yokken veya baska kımse varsa dusurmus yada hehangı bısı ile korkutmus olabılırlermı?

6-7 aylik disi genc bir disi bence, henuz yeni yeni kizisiyordur. Yani tam hazir degil, erkek ise anlattiginiza gore hazir durumda. Foto eklerseniz daha net konusabiliriz. Disinin davranislari da zmanla degisecektir. Bu kuslarin garip davranislari olabiliyor. Ozellikle disi disari cikmay aliskinsa dikkat cekmek icin boyle garip davranabilir. Kuslari salmayin ve bence kafesi yuksek bir yere alabilirsiniz. Ayrica ne kadardir birlikteler?

Son düzenleme:
Resimde pek belli olmuyor,hizliresim kullanın

http://www.upmatik.com/m/2015/03/10/image11.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:05 -->-> Daha önceki mesaj 23:04 --

http://www.upmatik.com/m/2015/03/10/foto.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:05 --

dişi

http://www.upmatik.com/m/2015/03/10/a_1.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:11 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

erkek

http://www.upmatik.com/m/2015/03/10/a_2.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

Resimde pek belli olmuyor,hizliresim kullanın

ekledim resimleri, bakabilirseniz sevinirim. tecrübeye ihtiyacım var... teşekkürler..

Dişi kızışmaya Başlamış gibi mama yapınız ama erkek bana tam hazır gibi gelmedi.

Dişi kızışmaya Başlamış gibi mama yapınız ama erkek bana tam hazır gibi gelmedi.

Tabi siz daha tecrübelisiniz fakat. tam tersi. erkek peşinde. sürekli sırtına yaklaşmaya çalışıyor ama dişi yaklaştırmıyor. gudukluyor onu.. erkek peşinde pervane, ağzından yem yediriyor ötüşüyor vs.. aslında dişi de yuvaya giriyor, kalıyor orda kemiriyor ama psikolojik olarak anlattığım o korku gibi durumlarından mı bilmem erkeği yaklaştırmıyor. sizce dişi hazır gibi mi cidden?

Mama konusuna gelince, o konuda da bilgili değilim. ne maması hazırlamalıyım, nasıl hazırlanır, ne koyulur içine?

Tabi siz daha tecrübelisiniz fakat. tam tersi. erkek peşinde. sürekli sırtına yaklaşmaya çalışıyor ama dişi yaklaştırmıyor. gudukluyor onu.. erkek peşinde pervane, ağzından yem yediriyor ötüşüyor vs.. aslında dişi de yuvaya giriyor, kalıyor orda kemiriyor ama psikolojik olarak anlattığım o korku gibi durumlarından mı bilmem erkeği yaklaştırmıyor. sizce dişi hazır gibi mi cidden?

Mama konusuna gelince, o konuda da bilgili değilim. ne maması hazırlamalıyım, nasıl hazırlanır, ne koyulur içine?

Peki biraz daha sabır edin,forumda mama tarifleri var,Dişi kızışmaya yol almış beyaz renk hafif Dönüyor gibi geldi bana,erkek kuşunuz ceresi daha önce pembeydi sanırım şimdi yavaş yavaş maviye Dönüyor demi?baktınız mamaya rağmen hala bir atak yoksa en az 15 gün ayırınız.

Peki biraz daha sabır edin,forumda mama tarifleri var,Dişi kızışmaya yol almış beyaz renk hafif Dönüyor gibi geldi bana,erkek kuşunuz ceresi daha önce pembeydi sanırım şimdi yavaş yavaş maviye Dönüyor demi?baktınız mamaya rağmen hala bir atak yoksa en az 15 gün ayırınız.

Erkeğin gagası mavili pembeli gibi ama sanki değişmio hep öle idi. Dişi için söyledikleriniz beni sevindirdi açıkçası. çünkü ben sorunun onda olduğunu düşünüyordum. Sizce iyi yoldalar yani. uçamaması yani tam uçamaması korkuları için ne dersiniz.

Mamayı sitede ne olarak aratayım?

Erkeğin gagası mavili pembeli gibi ama sanki değişmio hep öle idi. Dişi için söyledikleriniz beni sevindirdi açıkçası. çünkü ben sorunun onda olduğunu düşünüyordum. Sizce iyi yoldalar yani. uçamaması yani tam uçamaması korkuları için ne dersiniz.

Mamayı sitede ne olarak aratayım?

Dişi kanatlarında mı?bir sorun var acaba,korkular zamanla geçer inş,
Forumda ustalardan mama tarifi var 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzer,kolay erişim yapabilirsiniz.
Ayrıca mamaya hazır kuru mama da ekleyip verirseniz,faydasını görürsünüz.

Dişi kanatlarında mı?bir sorun var acaba,korkular zamanla geçer inş,
Forumda ustalardan mama tarifi var 3 aşağı 5 yukarı birbirine benzer,kolay erişim yapabilirsiniz.
Ayrıca mamaya hazır kuru mama da ekleyip verirseniz,faydasını görürsünüz.

ilemiyorum ki kanatlarında mı bir sorun var.. uçabiliyıor ama kısa mesafe. mesala bana gelecek tam hedef tutturamıo pas geçio.. kafesten çıkıo tam tur dönüp kafese varamıo, alçalıo. alçaktan kafesine yükselemio.. yakın bi yere bile gidecekse kanatlarını çırpıo ama uçmaya cesaret edemio tuttramıcakmış gibi..

Tmaam mamayı aratıp yapacam inş. nş faydası olur..