Karadeniz Pet

Disi muhabbet kusumun tuyleri seyreklesmeye basladi

Yasin ulusoy

Yeni Üye
Oncelikle merhaba dostlarım ben daha önceden erkek muhabbet kusu almistim kendimi alistirip konusmaya basladiktan sonra Cok yalnız oldugunu farkettim ve yaklasik olarak 2.5 ay once disi muhabbet kusu aldim aldigimda disi muhannet kusunun tuyleri biraz zarar görmüş kirli gibiydi aldiris etmedim ama kulak tarafindaki tuyler dokulmeye başlayınca endiselendim direk vitamin aldim ve suyuna koymaya basladim sizede sorayim dedim nedeni nedir bunun neden oluyor hamile olabilirmi sizce ben üretici degilim keyif icin bakiyorum

Ekli dosyalar

• IMG-20200621-WA0030.jpeg
    IMG-20200621-WA0030.jpeg
    817 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20200621-WA0022.jpeg
    IMG-20200621-WA0022.jpeg
    923 KB · Görüntüleme: 34
Merhaba benim de aynı şekilde olan muhabbet kuşum var. Önce sadece dişiye bakıyordum. Annesi beslememişti yavrudan benimle. Sonra kızışınca yumurta yaptı. Erkek kuş aldık 1 yaşında yan kafesinde duruyor. Neden olduğunu bilmiyorum, tüy döküyor, kafesin dibinde duruyor, yemlikten yem yemiyor, halsiz görünüyor. Gündüzleri birleştiriyorum erkek yem yediriyor fakat eski kafesine geri dönmek istiyor. Kakası aşırı fazla ve sulu. Lütfen yardımcı olun.

Merhaba benim de aynı şekilde olan muhabbet kuşum var. Önce sadece dişiye bakıyordum. Annesi beslememişti yavrudan benimle. Sonra kızışınca yumurta yaptı. Erkek kuş aldık 1 yaşında yan kafesinde duruyor. Neden olduğunu bilmiyorum, tüy döküyor, kafesin dibinde duruyor, yemlikten yem yemiyor, halsiz görünüyor. Gündüzleri birleştiriyorum erkek yem yediriyor fakat eski kafesine geri dönmek istiyor. Kakası aşırı fazla ve sulu. Lütfen yardımcı olun.
@Recai hocam bi bakarmısınız

Kuşunuzun fotoğrafını ve de güncel dışkı fotoğraflarını atabilirmisiniz.

Merhaba, kuşumun dışkısının sebebini anladım. Yeniden yumurtlamasıymış. Hem yumurtlayıp hem de tüy değişimi yapmak onu çok yordu. Meyve vitamin yumurta maması takviyesi yaptım. Çok şükür düzeldi. 1 tane yemi bile düşünerek yiyordu. Çok şükür.

0576-E18-F-61-F2-4938-ADDD-2-DDFAF2-B71-DC 9-E0-FE363-2-FF0-46-E4-9-CE8-77-FA55-F5-B57-B

Merhaba, kuşumun dışkısının sebebini anladım. Yeniden yumurtlamasıymış. Hem yumurtlayıp hem de tüy değişimi yapmak onu çok yordu. Meyve vitamin yumurta maması takviyesi yaptım. Çok şükür düzeldi. 1 tane yemi bile düşünerek yiyordu. Çok şükür.

0576-E18-F-61-F2-4938-ADDD-2-DDFAF2-B71-DC 9-E0-FE363-2-FF0-46-E4-9-CE8-77-FA55-F5-B57-B

Anladım. Multivitamin ve mama takviyesi yapın düzenli mutlaka. Tüyler biraz seyrekmiş gibi geldi bana?

Geri