Karadeniz Pet

Disi surekli erkegin kuyrugunun pesinde

DalinBaykus

Meraklı Üye
Merhabalar, disi erkekten boyut ve yas olarak kucuk olmasina , kafese sonradan gelmesine ragmen cok baskin ve surekli erkegin pesinde , ayagini atiyor ve erkek nereye giderse gitsin takip ediyor , erkek onu beslese de bi sure sonra disi buaralar saldiriyor. Boynunu isirmaya calisirken gordum az once bnm mudahalemle ayrilip birbirlerini kasimaya basladilar.
Disinin surekli erkegin uzerine ayagini koymasi , surekli arkasindan gidip kuyrugunu tutmaya calismasi fln normal mi ? Kafeste yuvalik yok , cogalmalari gibi bir istegim de yok ama mutlu bir cift olmalarini istiyorum :)
Videolarini da ekledim , tam anlattigim gbi bir anlarini yakalayamasamda disinin takibi, erkegin kacisi gozukuyor. :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dişinin rengi çok güzel. Video yakın olmadığı için net soyleyemem ama dişi kızışmış gibi geldi bana ciftlesmek istiyor ancak erkek kızgın değil belki tuyde olabilir emin değilim

Maşallah, çok tatlılar :)

Dişi kızışmış, erkek kızışmamış veya dişiden çekiniyor gibi görünüyor. Önemli bir durum yok, yuvalık takmasanız da olur. Kavga eder gibi bir halleri yok, anlaşıyor gibiler ara sıra birbirlerini ısırmalarında bir sakınca yok (tabi yaralanma olmadığı sürece).

Dişinin rengi çok güzel. Video yakın olmadığı için net soyleyemem ama dişi kızışmış gibi geldi bana ciftlesmek istiyor ancak erkek kızgın değil belki tuyde olabilir emin değilim
Tsk ederiz :) Aslinda ikisi de tuydeydi 3 5 gun tam normale donduler derken bugun yine cok tuy dokuyorlar. Ama dişi geldiginden beri cok yaman, gelin diye aldim ,oglumu mahvediyor [emoji14] Buaralar tuyden dolayi daha da agresif olunca telaslandim acikcasi.
1a60fd1c0332aeaf9eddc3b83d72018c.jpg
2c822f2fa659474a99fd203a221bc9ba.jpg
d31275fe89f5621358c5ae7fc0b97f5d.jpg

Maşallah, çok tatlılar :)

Dişi kızışmış, erkek kızışmamış veya dişiden çekiniyor gibi görünüyor. Önemli bir durum yok, yuvalık takmasanız da olur. Kavga eder gibi bir halleri yok, anlaşıyor gibiler ara sıra birbirlerini ısırmalarında bir sakınca yok (tabi yaralanma olmadığı sürece).
Tesekkur ederiz hepsi öyleler gercekten ^^.

Olabilir yada tuy donemlerinden , erkek de epey besliyor cunku surekli. Yuvalik takmadan yumurta yapar mi ? Bugun bi de ilk defa yerde bisiler yapiyordu , normalde hic inmez. Acaba kendine yuva mi istiyor diye dusundum.

Oyle boynuna saldirdigini gorunce , cok korktum panik oldum, ins oyle birsey olmaz gercekten :(

Vahim bir durum olmadgini soylediniz icimi rahatlattiniz, tesekkurler.

Tesekkur ederiz hepsi öyleler gercekten ^^.

Olabilir yada tuy donemlerinden , erkek de epey besliyor cunku surekli. Yuvalik takmadan yumurta yapar mi ? Bugun bi de ilk defa yerde bisiler yapiyordu , normalde hic inmez. Acaba kendine yuva mi istiyor diye dusundum.

Oyle boynuna saldirdigini gorunce , cok korktum panik oldum, ins oyle birsey olmaz gercekten :(

Vahim bir durum olmadgini soylediniz icimi rahatlattiniz, tesekkurler.

Rica ederim, yerde yuvalık arıyor olabilir ama tüy döneminde olan kuşların çiftleşmesi sağlıklı bir durum değil. İçgüdüsel bir durum olduğu için genelde yuva hazırlığı yapmadan çiftleşmezler ama nadiren de olsa fazla kızgınlaşan kuşların çiftleştiği oluyor. İnşallah kötü bir durum olmaz ama öyle bir durum olacak olursa kuşlarınızı derhal ayırmanız ve saldığınız zamanlarda böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için sürekli olarak yanlarında durmanız gerekecek.

Rica ederim, yerde yuvalık arıyor olabilir ama tüy döneminde olan kuşların çiftleşmesi sağlıklı bir durum değil. İçgüdüsel bir durum olduğu için genelde yuva hazırlığı yapmadan çiftleşmezler ama nadiren de olsa fazla kızgınlaşan kuşların çiftleştiği oluyor. İnşallah kötü bir durum olmaz ama öyle bir durum olacak olursa kuşlarınızı derhal ayırmanız ve saldığınız zamanlarda böyle bir durumun tekrar yaşanmaması için sürekli olarak yanlarında durmanız gerekecek.
Hazirlik yapicak bir ekipmanlari yok neyse ki:)
Evet genellikle iyi anlasiyorlar ama iste disinin ani hareketlerinden dolayi korkuyorum buaralar. Cok tesekkur ederim.

Hazirlik yapicak bir ekipmanlari yok neyse ki:)
Evet genellikle iyi anlasiyorlar ama iste disinin ani hareketlerinden dolayi korkuyorum buaralar. Cok tesekkur ederim.

Rica ederim :)

Geri