Karadeniz Pet

Dişi ve Erkek Kuşum

Ebru Tunçer

Meraklı Üye
3734421357a1bd31f92ea7e06e961410.jpg
34bb7fa1738107b7a208c964dba3532c.jpg

Arkadaşlar merhaba oğlum Maviş bir yaşında.Evcil ve konuşuyor hatta gülüşümü ezberlemiş kahkaha atıyor bücürDişi sanırım 4-5 aylık.3 haftadır bizimle.Erkek ilk Zamanlar ayak attı 1-2 kez dişi ciyaklayınca bıraktı.Birbirlerini kaşıma,öpüşme var.Hatta biri kafesin dışındaysa sesleniyorlar birbirlerine.Dişi küçük kızgınlıkta yok ama yuvalığı ne Zaman takmalıyım bilemedim.Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Size çevresine alismasi 1-2 ay buluyo ve 8yada 9 aylikdan sonra yumurtluyor simdi takilmasi ise yaramaz

Ben de öyle tahmin ediyorum.Sanırım Mart gibi takmalıyım yuvalığı.

Dişi kızışmaya başlamış burnu kahverengiye dönüyor isterseniz yinede size kalmış yuvalık takabilirsiniz. Alışması falan zaman alabilir yuvalığa

O da doğru.Alışma süreci de var.Bir kez taktım erkek çok ilgileniyor.Dişi yan yan baktı birkaç kez.O kadar.

Yuvalığı derhal takabilirsiniz. Anlatımlarınızdan erkeğin hazır olduğu anlaşılıyor. Dişide hazırlanmaya başlıyor. Siz yuvalığı taktıktan en erken 15 gün sonra yumurtlama olabilir daha erken olacağını düşünmüyorum. Seçim yine de sizindir. Yuvalık takılmadığı sürece dişi eşlenmeyi kabul etmeyecektir. Yuvalık takıldıktan sonra dişi yuvalığa uzun süre girip çıkacak. İçinden kemirme sesi gelecek. İyice tüm şartlardan memnun olunca yumurtlayacaktır.

Hayırlı üretimler.

Bencede takın benim dişi ağustos doğumlu an itibari ile 3 yumurtanın üzerinde yatıyor :)

MaşallahHayırlı olsun.Yarın takıcam bakalım.Umarım çok bekletmezler☺️

Yuvalık herzaman da takılı kalabilir. Yalnız sadece yuvalık takmakla kalmayın. Onların kendilerini güvende hissedeceği bir ortam hazırlayın.

Yuvalığı derhal takabilirsiniz. Anlatımlarınızdan erkeğin hazır olduğu anlaşılıyor. Dişide hazırlanmaya başlıyor. Siz yuvalığı taktıktan en erken 15 gün sonra yumurtlama olabilir daha erken olacağını düşünmüyorum. Seçim yine de sizindir. Yuvalık takılmadığı sürece dişi eşlenmeyi kabul etmeyecektir. Yuvalık takıldıktan sonra dişi yuvalığa uzun süre girip çıkacak. İçinden kemirme sesi gelecek. İyice tüm şartlardan memnun olunca yumurtlayacaktır.

Hayırlı üretimler.

Çok teşekkür ederim.Kuşların kafesi salonda yanımızda hep.Aynı şekilde kalsa,yumurtalamada sıkıntı olur mu?Rahatsız olurlar mı acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:34 -->-> Daha önceki mesaj 02:31 --

Yuvalık herzaman da takılı kalabilir. Yalnız sadece yuvalık takmakla kalmayın. Onların kendilerini güvende hissedeceği bir ortam hazırlayın.

Bir senedir kafes aynı yerde duruyor.Erkek çok alışkın olduğu için,sesimize bile tepki veriyor.Yer değiştirmek de istemiyorum ama bilemedim şimdi.Deneyelim eski yerinde,ilgilenmeyelim çok yem,su harici.Umarım sorun olmaz.

Çok teşekkür ederim.Kuşların kafesi salonda yanımızda hep.Aynı şekilde kalsa,yumurtalamada sıkıntı olur mu?Rahatsız olurlar mı acaba?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:34 -->-> Daha önceki mesaj 02:31 --

Bir senedir kafes aynı yerde duruyor.Erkek çok alışkın olduğu için,sesimize bile tepki veriyor.Yer değiştirmek de istemiyorum ama bilemedim şimdi.Deneyelim eski yerinde,ilgilenmeyelim çok yem,su harici.Umarım sorun olmaz.

Bir kaç hafta önce aynı durum bendede farklı değildi. Yumurtama gerçekleştikten sonra yer değişimi pek önerilmiyor.

Tv den yada sesten rahatsız olacağını düşünmüyorsanız. Misafir gibi etkinliklerde, kalabalık bir ortamda ani ses değişiklikleri olmuyorsa sorun yok gibi.

Benim dişi kuşumda bize alışık çok sevecendi gelin görünki yumurta sevgisi bizi unuturdu. Koruma içgüdüsü kuşları çok tedirgin yapabiliyor.

Aslında bu konu hakkında sitede Arama yaparsanız. Bir çok kaynağa ulaşabilirsiniz.

İyi forumlar

Son düzenleme:
İlginiz için teşekkür ederim,sağolun

Teşekkür ederim Ah bir de yumurta maması yedirebilsemYemliklerini çıkardım bugün yerine yumurta maması koydum bakalım işe yarayacak mı?Önceden erkek ayıla bayıla yiyordu şimdi iki didikleyip bırakıyor

Teşekkür ederim Ah bir de yumurta maması yedirebilsemYemliklerini çıkardım bugün yerine yumurta maması koydum bakalım işe yarayacak mı?Önceden erkek ayıla bayıla yiyordu şimdi iki didikleyip bırakıyor

Yumurta maması zannedersem psikolojik yada ihtiyaç meselesi. Bütün kuluçka dönemi boyunca mama yemeyen kuşlar bugün deli gibi saldırıyor.

Benimkiler Havuçluyu pek sevmiyor. İsterseniz sizde havucsuz deneyebilirsiniz.

Kuşlarınız bence çok güzel ve dişi kuşunuzda yavaş yavaş kızana geliyor. Yuvalığa takın yemine az miktar Nijer tohumu katın ve bekleyin, bu arada kuşları kesinlikle kafesten salmayın, kafes oturduğunuz yerde değil daha sakin bir yerde olsun( bir çift muhabbet kuşu ile üretim yapmak biraz zor olabilir)

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri