Karadeniz Pet

Dişide yumurta var mı ?

Murat Karakoç

Meraklı Üye
S.aleyküm
2 gün önce dükkana bakamadığı için bir tanıdık dişi ve erkek kuş getirdi. Ayna, yavruluk vb. gereçler aldım. Hala yabancılık çekiyorlar sanırım. Sürekli biri aynanın bi tarafında diğeri bir tarafında genelde hareketsiz takılıyorlar. Dişi kuşun yüzünde çekilme var ve gaga üzeri hafif kahverengi acaba yumurta var mıdır ? yoksa hala alışamadığı, korktuğu için mi böyle davranıyor.

Not : Yavruluğa girdiğini hiç görmedim.

Ekli dosyalar

• IMG_20170518_154900.jpg
    IMG_20170518_154900.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20170518_154852.jpg
    IMG_20170518_154852.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 23
yumurta olduğunu sanmıyorum yumurta almak istiyorsan aynayı ve oyuncakları kaldır tek tünek koy bir birleriyle ilgilensinler.

Yumurta belirtisi yok arkadaşımızın dediği gibi aynayi çıkart

Aynayı ve salıncağı çıkardım. Yan yana duruyorlar arada erkek etrafında uçup kur yapıyor sanırım ama dişi pas vermiyor pek henüz hazır değil herhalde çiftleşmeye.

Merhabalar. Değerli arkadaşlarımında söylediği gibi aynanın mutlak suret ile çıkartılması gerekli. Ortama alışmaları için bir süre geçmesi gerekiyor ve bu sürecin sessiz bir ortam geçmesi tercih edilmelidir..
Dilerseniz Youtube kanalımdada abone olarak beni takip edebilirsiniz, oradada kendi kuşlarım ile ilgili videolar paylaşıyorum ve detaylı bilgiler vermeye çalışıyorum..
https://www.youtube.com/channel/UCICEJ9iRo7PbIdC5f6h0sGg