Karadeniz Pet

Dışkıda kan

Kubrahira

Yeni Üye
Geçen hafta cumartesi muhabbet kuşumun dışkısında kan olmaya başladı bunun üzerine üç gün evde bulunan vitaform ilacı verdim salı günü veterinere götürdüm ve parazit olmuş dedi eczaneden almam gereken bir ilaç yazdı kuşa bir damla o ilaçtan verdim perşembe ve cuma kan gelmiyordu ta ki bugün yeniden kan geldi veterinere mesaj attım "maflor damla" al hergün kullan dedi sanırım pazartesi alabileceğim. Böyle bir durum yaşayan arkadaşlar varsa nasıl bir tedavi ile kuşlarınızı iyileştirebildiniz lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• IMG-20190921-WA0006.jpeg
    IMG-20190921-WA0006.jpeg
    477.9 KB · Görüntüleme: 41
  • 20190916_171031.jpg
    20190916_171031.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 41
Siz pazartesi veterinerin dediklerine uyarak tedaviye başlayın. Bugün de kuşun aç olmamasına, direncinin düşmemesine özen gösterin. Kuşun altını sıkça değiştirin. Mikrobik durum varsa mikrop üremesin.

Siz pazartesi veterinerin dediklerine uyarak tedaviye başlayın. Bugün de kuşun aç olmamasına, direncinin düşmemesine özen gösterin. Kuşun altını sıkça değiştirin. Mikrobik durum varsa mikrop üremesin.
Bugün aldım bir damla verdim inşallah iyileşir dışkıda kan görmek gerçekten çok kötü kuşun hali tavrı iyi Allaha hamd olsun inşallah o parazitleri döker de rahatlar. Bu konuda bilgisi olan biri varsa yönledirir misiniz?

Sulphamezathine. Suluğa 6-8 damla 5 gün. 3 gün multivitamin, 3 gün probiyotik. İlaç veteriner ilacıdır. Geçmiş olsun.
İyi günler daha önce başınızdan aynı olay mı geçti ve ben kuşa şuan bir bağırsak güçlendirici olan maflor damlaya başladım onu hemen bırakıp bu dediklerinizi mi yapayım kuşa zararı olmaz mı?

Maflor damlayı kullan bir kaç gün faydası olur. Geçmezse ozaman Sulphamezathine kullanırsın geçmiş olsun.
Sağolun inşallah bir an önce iyileşir 10 gündür böyle artık çok canım sıkılmaya başladı sulphamezathineyi bir önceki kullanıcının dediği gibi mi kullanayım? Ve probiyotik derken ne kullanıcam

İyi günler daha önce başınızdan aynı olay mı geçti ve ben kuşa şuan bir bağırsak güçlendirici olan maflor damlaya başladım onu hemen bırakıp bu dediklerinizi mi yapayım kuşa zararı olmaz mı?
Kübrahira, Nasıl açıklayayım bilemedim şöyle anlatmaya çalışayım. Parazitler bağırsağı delmek için uğraşıyor yüksek miktarda çoğalıp iç cidarları delip damarlara da ulaşmışlar ki kan dışkıda mevcut. Delili senin fotoğrafında. Şimdi tedavi etmek yani parazitlerimi öldürmek mi lazım? yoksa kanlı ishale aldırmadan bağırsağın dağılmamasını(patlayıp içe dışkı dağılmamasını) ümit edip bağırsağı güçlendirmeye mi uğraşmak lazım. Karar senin. Sulphamezathine parazitleri temizlemene yarayacak. Diğer ilaç bağırsağı güçlendirmeye çalışacak.

Kübrahira, Nasıl açıklayayım bilemedim şöyle anlatmaya çalışayım. Parazitler bağırsağı delmek için uğraşıyor yüksek miktarda çoğalıp iç cidarları delip damarlara da ulaşmışlar ki kan dışkıda mevcut. Delili senin fotoğrafında. Şimdi tedavi etmek yani parazitlerimi öldürmek mi lazım? yoksa kanlı ishale aldırmadan bağırsağın dağılmamasını(patlayıp içe dışkı dağılmamasını) ümit edip bağırsağı güçlendirmeye mi uğraşmak lazım. Karar senin. Sulphamezathine parazitleri temizlemene yarayacak. Diğer ilaç bağırsağı güçlendirmeye çalışacak.
Abi ben veterinere yine yazdım sizin dediğiniz ilacı önermiyorum maflora devam et ve k vitamini kullan dedi. Bir iki gün bekleyip sizin yönteminizi denicem çünkü kan göre göre psikolojim bozuldu
Probiyotik derken ne demek istiyorsunuz anlatır mısınız bir de 6 8 damla demistiniz ya çok fazla değil mi ben ilaç kullandığım zamanlar sadece pirinç tanesi kadar kullaniyordum o da 3 gün sürüyordu.

Abi ben veterinere yine yazdım sizin dediğiniz ilacı önermiyorum maflora devam et ve k vitamini kullan dedi. Bir iki gün bekleyip sizin yönteminizi denicem çünkü kan göre göre psikolojim bozuldu
Probiyotik derken ne demek istiyorsunuz anlatır mısınız bir de 6 8 damla demistiniz ya çok fazla değil mi ben ilaç kullandığım zamanlar sadece pirinç tanesi kadar kullaniyordum o da 3 gün sürüyordu.
Büyük ihtimalle pirinç tanesi kadar ve 3 gün kullandığından kuş hiç tedavi görmemiş sayılır ve bu halde. Sen veterinerin dediğini uygula ben asla veterinerin tedavisinin üstüne tedavi önermem hatta öneremem. K vitamini zaten multivitaminlerde mevcut. İlacın prospektüsünü okursan orada da aynen önerilmektedir.
Probiyotik ve prebiyotik kavramları için bu forumdaki bu yazıyı okursan iyi olur.

Büyük ihtimalle pirinç tanesi kadar ve 3 gün kullandığından kuş hiç tedavi görmemiş sayılır ve bu halde. Sen veterinerin dediğini uygula ben asla veterinerin tedavisinin üstüne tedavi önermem hatta öneremem. K vitamini zaten multivitaminlerde mevcut. İlacın prospektüsünü okursan orada da aynen önerilmektedir.
Probiyotik ve prebiyotik kavramları için bu forumdaki bu yazıyı okursan iyi olur.
Abi 8 damla demiştin ya ne kadarlık suya koyucam ve kaç saat o suda kalacak bana biraz detaylı anlatır mısın elimden ne geliyorsa yapmaya çalışıyorum her yere yazıyorum soruyorum veteriner evet öyle dedi ama olmadı cuma günü senin dediklerini yapıcam.

Burada videosu var. Çok korkuyorsan 5-6 damla ver daha aşağı vereceksen hiç zahmet edipte ilaç verme. İlaç hergün tazelenecek. Ağızdan uygulama sakın yapma kuş kabarıp öylece kalabilir.

Geri