Karadeniz Pet

Dışkıda Sindirilmemiş Yem Problemi

lasombra

Yeni Üye
Merhabalar,

Kuşumun kafesinde, asla tırtıklamadığı kum gibi mineral blok, asla tırtıklamadığı mürekkep balığı kemiği mevcut ama bu sabah dışkısında sindirilmemiş darıları gördüm. Yem olarak versele laga premium kapalı paket yem kullanıyorum. İshal vs gibi bir durumları yoktu. Kuş kumu mineral blok kumsu bir yapıda olduğu için koymana gerek yok demişlerdi. Şimdi biraz araştırdım ve kum takviyesi yaptım. Bu yüzden olabilirmiş. Resimi aşağıda ekliyorum.

Ayrıca odada hint bülbülleri var. Onlara kızıyor gibi. Ayıracağım sanırım odaları.

Önerileriniz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 70451784_977170319296750_445864665281462272_n.jpg
    70451784_977170319296750_445864665281462272_n.jpg
    152.8 KB · Görüntüleme: 282
Yemin dışkıda olduğuna eminsiniz değil mi? Bazen kuşun ağzından çıkardığı yem taneleri dışkılara yapışıyor, bu şekilde sanılıyor olabilir.
Eminseniz kaliteli bir probiyotiği haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz.

Evet eminim dışkıdaki yemler poposuna yapışmış olarak buldum. Kakasında yemler var. Şimdi ne yapmam lazım? :( Kumunu bugün ekledim.

Dediğim gibi kaliteli bir probiyotiğe başlayabilirisniz, haftada bir veya iki kullanabilirsiniz. Gözlemler misiniz dışkılar hep bu şekilde yemli mi? Bunu yazar mısınız?

Probiyotik tavsiyesine mutlaka uyun. Kafes dibine normal kağıt havlu serin. Ve güncel dışkı resmi ekleyin. Bakteriyel enfeksiyon olabilir. Dışkıları net görmem gerekiyor.

Teşekkür ederim. Şimdi kafesin altını değiştidim. Dünden beri, kafese kumluk ilavesi yaptım. Suyuna 3*4 damla sirke damlattım. Sanırım dün geceden bu yana yemli dışkı görmedim. Ayrıca odaya yeni hint bülbülleri gelmişti. O odada garip davranıyordu. Odadan ayırdım.

Yeni dışkı resimlerini ekledim. Yeni yaptığı dışkılarda yem görünmüyor. İshal gibi bulgulara da rastlamadım. Sağlıklı gibi. Belki kum iyi gelmiştir.

Ekli dosyalar

• 69915300_382854249311066_7251340087818977280_n.jpg
    69915300_382854249311066_7251340087818977280_n.jpg
    55.8 KB · Görüntüleme: 286
Son düzenleme:
Kum sindirime yardımcı olur eksik etmemeye dikkat edin, ayrıca probiyotik vitamin çeşitlerini vermeyi unutmayın kalamar kemiği kalsiyum ihtiyacını karşılar, haftada bir kere yumurta vermenizi öneririm kabuğunun temizliğinden eminseniz kabuğunu da verebilirsiniz
İmkanınız varsa ya da video felan bulursanız kalamar kemiği ve gaga taşı yiyen bir kuşu izleterek kuşunuzun yemesini sağlayabilirsiniz. Ne kadar doğru bilmiyorum ama verdiğim meyve sebzeyi yemeyen kuşum olunca diğer kuşumla yan yana koyup diğer kuşumun yediğini görüp yemesini sağlıyorum :)
Sağlıklı günler dilerim.

Son düzenleme:
Bizim kuş ne kemiğe diş atıyor ne elmaya gaga atıyor. Birbirlerine bakıp duruyorlar sadece :(

Bizim kuş ne kemiğe diş atıyor ne elmaya gaga atıyor. Birbirlerine bakıp duruyorlar sadece :(
Küçükken alıştırmak lazım siz bi video izletmeyi deneyin yedirmek istediğiniz yiyecekleri yiyen kuş videoları vs

Teşekkür ederim. Şimdi kafesin altını değiştidim. Dünden beri, kafese kumluk ilavesi yaptım. Suyuna 3*4 damla sirke damlattım. Sanırım dün geceden bu yana yemli dışkı görmedim. Ayrıca odaya yeni hint bülbülleri gelmişti. O odada garip davranıyordu. Odadan ayırdım.

Yeni dışkı resimlerini ekledim. Yeni yaptığı dışkılarda yem görünmüyor. İshal gibi bulgulara da rastlamadım. Sağlıklı gibi. Belki kum iyi gelmiştir.

Dışkılar normal görünüyor. Sadece sindirim sorunu yaşıyor galiba. O yem markasını tavsiye etmiyorum. Her ne kadar çok meşhur bir marka olsada, yemi genellikle bayat ve sarı darı oranı çok yüksek. Kuşta sindirim problemlerine yol açıyor. Yemi mutlaka değiştir. Garden mix (bal veya meyve aromasız!) yada bonnie marka kullan.

Geri