Karadeniz Pet

Dışkıdaki sorun Bakteri mi mantar mı?

Melisa_35

Yeni Üye
Merhaba değerli üyeler. 5 yaşındaki kuhabbet kuşum uzun zamandır resimdeki gibi dışkılıyor. Veterinere götürdüm pankreatit dedi ve verdigi ilaci 1 hafta uyguladim. Sonrasinda baska bir forumdan böbrek rahatsızlığı olabilecegi için sulphamezathine uyguladim ancak sonuç alamayınca şu an flucan tedavisi uyguluyorum. Sorun sizce ne olabilir. Yardimlarinizi esirgemediginiz için şimdiden sonsuz teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20210124_160629.jpg
    IMG_20210124_160629.jpg
    901.9 KB · Görüntüleme: 38
  • IMG_20210203_175918.jpg
    IMG_20210203_175918.jpg
    705.8 KB · Görüntüleme: 37
Flucan başlamışsınız o halde 5 güne tamamlayın. 5. Günün sonunda bir gelişme yoksa sorun ya parazit ya da bakteri kaynaklıdır.
Üstad bakteriyel kökenli olsaydi Sulphamezathine iyi gelmez miydi acaba? Baska ne kullanabiliriz?

Etkili bir ilaç, kullanım öncesi ve sonra probiyotik takviyesi yapılırsa sıkıntı olmaz. Dışkı tahlili yapılmadı mı?
Dışkı tahliline 2000 ₺ istediler İzmir'de. Veteriner kesin yapılmalı da demeyince genis spektrumlu bir abtibiyotik verdi. 5 gün kullandım keyfi düzeldi %80 ama dışkı hep aynı.

2000 ₺ 😨.
Veterinerin verdiği antibiyotik neydi?
İsmini ısrarla sormama rağmen söylemedi. Bir hafta ara verip sulphamezathini kendim uyguladım karaciğer diye yorum gelince bir baska forumdaki yetiştirici bir ustadtan. Baktim yine dışkı aynı.. geriye mantar kaldı düşündüğüm. Cok caresiz kaldım sonunda 🥺

İsmini ısrarla sormama rağmen söylemedi. Bir hafta ara verip sulphamezathini kendim uyguladım karaciğer diye yorum gelince bir baska forumdaki yetiştirici bir ustadtan. Baktim yine dışkı aynı.. geriye mantar kaldı düşündüğüm. Cok caresiz kaldım sonunda 🥺
Diyecek laf yok açıkçası, üzüldüm kuş için de, sizin için de. Umarım tedavi bulabilirsiniz.

Geri