Karadeniz Pet

Doğru kafes mi acaba..

FerhatAdemir

Yeni Üye
İyi günler arkadaşlar. Boş zamanında ahşap kafes yaptım. Saka kuşu beslerim diye lakin onlarında doğal hayatta daha mutlu yaşadıklarını öğrenince vazgeçtim . 2tane muhabbet kuşu aldım. Kafes ahşap olduğu için kemirmeye çalışıyorlar. Ahlaka karşıda tutkunluğım olduğu için resimdeki kafesi aldım. Henüz ulaşmadı elime. Size sorum bu kafes 2 muhabbet kuşu için uygun mudur ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190107-220349.png
    Screenshot_20190107-220349.png
    1.1 MB · Görüntüleme: 89
Kemiremeyecekleri şekilde ve geniş olsun yeter bence.

Bu kafeste saka kanarya beslenir bence tel kafes alsaydınız daha iyi olurdu

bence uygun değil.muhabbet kuşları tırmanmayı sever gördüğüm kadarıyla kafesin bütün telleri dik şekilde bu muhabbet kuşları için iyi değil.en az iki tarafın yatay olması gerekir.boyut olarak da düz girintisi çıkıntısı az olan veya hiç olmayan çifthane gibi kafesler çok daha iyi olur.bende yakın zamanda kafesimi değiştirip büyük bir kafese geçeceğim,kuşlarım her zaman salık oldukları halde.bu kafeste kanarya ispinoz gibi kuşlar besleseniz daha iyi olur.muhabbet kuşları ahşapı kemirebilir.

Kafes geldi henüz geçmedim yeni kafese. Ahşap kısım kemirilmeyecek kadar az ilgilenmezler sanırım. Bakalım 1 2 hafta deneyeceğim. Duruma göre gözlem yapıp olmadı ahşap kafes tutkumdan vazgeçeceğim. Eğer kuşlarım mutsuz olursa yeni kafesimede kanarya bülbül gibi kuş alırım artık. En kısa zamanda resimleri paylaşırım arkadaşlar sizlerlerle. Yorumlarınız benim için önemli.Daha önce 2 tane kuşumu kaybettim tekrar kaybetmeye niyetim yok güzel sevimli canlıları.

Hayırlı olsun diyelim o zaman. Keyifli hobiler

Çok yakıştılar kafese çok tatlı maşallah umarım uyum sağlarlar

Ekli dosyalar

• 20190112_222200.jpg
    20190112_222200.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 58
Maşallah yakışmış. Dişiye dayanır umarım

Maşaallah güzel ama tam saka kanaryalık kafes veya finch