Karadeniz Pet

Doğrumu yapıyorum ???

Cihattaha

Meraklı Üye
Yeni bir cift aldim yumurtalari bostu simdi buyuk bir kafese alip yumurtaligi yeniden taktim kafes gunes gormuyor fazla ışıkta almiyor kirişin arkasinda kalsigi icin kafes bel hizasindan biraz daha yuksekte .erkek ciftlesmek istiyor ayak atiyor ama disi kabul etmiyor galiba tam alisamadilar. Kafesimde yanlis olan birsey varmi ? Gunes isigi almamasi cok etkilermi ne yapmaliyim ?

Ekli dosyalar

• PicsArt_01-08-01.35.37.jpg
    PicsArt_01-08-01.35.37.jpg
    68.4 KB · Görüntüleme: 25
Xeyirli olsun. Mence almani vermesen yaxsidir. Bildiyime gore alma kuslarda kizqinliqi azaltir. Ama yene de burdaki ureticilerin de cavabini al

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yeni bir cift aldim yumurtalari bostu simdi buyuk bir kafese alip yumurtaligi yeniden taktim kafes gunes gormuyor fazla ışıkta almiyor kirişin arkasinda kalsigi icin kafes bel hizasindan biraz daha yuksekte .erkek ciftlesmek istiyor ayak atiyor ama disi kabul etmiyor galiba tam alisamadilar. Kafesimde yanlis olan birsey varmi ? Gunes isigi almamasi cok etkilermi ne yapmaliyim ?

Kafes düzeni bence iyi ve çokta küçük değil kafes açıkçası. O mamalıklardan yiyorlar mı çünkü onların tüneği yok gibi gözüküyor ona dikkat edin isterseniz. Bir de güneş ışığı maalesef önemli yani hem kendi çiftleşme,tüy durumu ve gelişimleri açısından hem de yavruların gelişim süreci açısından. İmkanınız varsa daha yüksek daha çok güneş olan bir yer olabilir duvara da asabilirsiniz örnek olarak. Ama ses unsuruna dikkat edin çok gürültü olmasın. Sanırım kuşlar size yeni geldi daha alışma süreci yaşıyor olabilirler.

Ayrıca o elma çok büyük ve şekerlidir. Elma ayrıca ishal yapabilir ayrıca çabuk bozulur elmayı az bir miktar mamanın içine katabilirsin vitamin açısından ama çokta önerilmez çünkü çok çabuk bozulur. Eğer mama vermiyorsanız direkt olarak iiyi haşlanmış yumurta verebilirsiniz.

Öncelikle yorumlarınız icin tesekkur ederim.Mamalıkların tünegi var gozukmemis fotografta malesef yem yiyorlar rahatlikla yemliklerde yumurta mamasi var su anda beslenmelerine dikkat ediyorum elmayi cikartiyim hemen . yanliz kafesin konumu hakkinda biraz sorun yaşıyorum universite ogrencisiyim tek kaliyorum kucuk bi evim var televizyon fazla acmiyorum yanliz ayni odadalar kafesi en fazla altina 10-20 cm bi yukselti koyarak kaldirabilirim daha yuksege kalkacagini sanmiyorum . peki camin yarım metre gerisinde bir yere koysam uygun olurmu ışık acisindan ?

Öncelikle yorumlarınız icin tesekkur ederim.Mamalıkların tünegi var gozukmemis fotografta malesef yem yiyorlar rahatlikla yemliklerde yumurta mamasi var su anda beslenmelerine dikkat ediyorum elmayi cikartiyim hemen . yanliz kafesin konumu hakkinda biraz sorun yaşıyorum universite ogrencisiyim tek kaliyorum kucuk bi evim var televizyon fazla acmiyorum yanliz ayni odadalar kafesi en fazla altina 10-20 cm bi yukselti koyarak kaldirabilirim daha yuksege kalkacagini sanmiyorum . peki camin yarım metre gerisinde bir yere koysam uygun olurmu ışık acisindan ?

Kış ayında hayır fakat yazın pişirirsiniz direkt maruz kalırlarsa.

Mümkünse uzağında olduğunuz sessiz sakin bi yere koyun ve ilgilenmeyin sizin hareketlerinizi az görsünler uyanıp durmasınlar korkmasınlar en rahat nerde olucaklarsa oraya koyun ve sürekli yer değişikliği ve kafes içinde düzenleme yapmayın alışsınlar hızlıca. Muhabbet kuşları en ufak değişikliklere bile çok tepki verirler.

Hazir yumurtalik bosken yerlerini degistirip biraz daha ışığa yakın bir yere koyayim bilgilendirdiginiz icin cok tesekkur ederim ☺

Rica ederim umarım yararlı olur. Yahut hiç rahatsız etmemekte isteyebilirsiniz orası daha uygunsa. Size kalmış gözlemleyip şartları tartın. Kolay gelsin

Yapabilecegimin en iyisi bu malesef şartlar bunu gerektiriyor çünkü umarim alisirlar.

Ekli dosyalar

• PicsArt_01-08-02.39.39.jpg
    PicsArt_01-08-02.39.39.jpg
    675.1 KB · Görüntüleme: 12
Yok içeriye soğuk gelmiyor yanlız ev 1+1 oldugu icin eve bu odadan giriş yapılıyor kapının cok az surelik acilip kapannasi buyuk bir sknti yaratirmi acaba ?

Sürekli olarak günde 15 20 kez yapmıyorsanız olmaz. Açarken mümkün olduğunca nazik ve hızlı hareket ederseniz soğuk hava gelmemesi açısından iyi olur.

Sürekli olarak günde 15 20 kez yapmıyorsanız olmaz. Açarken mümkün olduğunca nazik ve hızlı hareket ederseniz soğuk hava gelmemesi açısından iyi olur.
Sabah evden cikiyorum aksam geliyorum icerisi sogumuyor yani. genellikle evde degilim sesde olmuyor sadece aksam 9 dan sonra kısık sesle tv izliyorum rahatsiz olmamalari icin . birde kuslarin bulundugu odada yatmamin bir sakincasi olurmu ?

Sabah evden cikiyorum aksam geliyorum icerisi sogumuyor yani. genellikle evde degilim sesde olmuyor sadece aksam 9 dan sonra kısık sesle tv izliyorum rahatsiz olmamalari icin . birde kuslarin bulundugu odada yatmamin bir sakincasi olurmu ?

Hayır patır kütür hareket etmiyosanız sorun olmaz. Saat 10 buçuk 11 den sonra üstlerine çok kalın olmayan bir örtü serebilirsiniz eğer sabah 6 7 gibi açıcaksanız eğer.

Hayır patır kütür hareket etmiyosanız sorun olmaz. Saat 10 buçuk 11 den sonra üstlerine çok kalın olmayan bir örtü serebilirsiniz eğer sabah 6 7 gibi açıcaksanız eğer.
Aklımda soru işareti kalmadı sayılır çok tesekkur ederim bilgilerinizi paylaştığinız için.☺

Geri