Karadeniz Pet

Doğal Tünek

ÇırpPaşa

Yeni Üye
Merhabalar kuşumun kafesi için doğal tünek yapmak istiyorum. Bir somun ve dal parçasına 20 lira civarı bir şey vermek mantıklı gelmedi. Evde kendisi yapan ya da yapabilen varsa anlatabilir mi?

Merhabalar kuşumun kafesi için doğal tünek yapmak istiyorum. Bir somun ve dal parçasına 20 lira civarı bir şey vermek mantıklı gelmedi. Evde kendisi yapan ya da yapabilen varsa anlatabilir mi?

Tünekler öyle pahallı değil, 10 Adet tünek 12 tl tekli alırsanız 2.5tl gibi bi fiyata bulunabiliyor, siteyi aşağıya bırakıyorum;

Tünekler öyle pahallı değil, 10 Adet tünek 12 tl tekli alırsanız 2.5tl gibi bi fiyata bulunabiliyor, siteyi aşağıya bırakıyorum;

Ben bu tüneklerden bahsetmiyorum, daldan yapılanlardan. Fakat gerek kalmadı babamla konuştum yarın yapacağız bir video buldum gayet kolaymış.
Linki koyacağım fakat link koymak kuralcılık mı bilmiyorum. Dilerse görevliler kapatabilir konuyu.

Ben bu tüneklerden bahsetmiyorum, daldan yapılanlardan. Fakat gerek kalmadı babamla konuştum yarın yapacağız bir video buldum gayet kolaymış.
Linki koyacağım fakat link koymak kuralcılık mı bilmiyorum. Dilerse görevliler kapatabilir konuyu.

Dalların temizliğine özen göstermenizi tavsiye ederim dışarıdaki kuşlarda bulunan hastalıkların kuşlarınıza geçmemesi için iyice dezenfekte etmeniz sağlıklı olur.

Bakın bu konuda bir yanlışı düzeltmek istiyorum tamam dalları dezenfekte edelim şu dal zararlı bu dal zararlı sehirler VS ama dalların boyutuda önemli buna bizzat şahit oldum. Durum şu ben hobihanemde üretim yapıyorum bir ağabeyimize bir kuş hediye ettim erkek damızlık sayılabilecek bir kuş ve kuş sağlıklı ayaklarda bir problem VS yoktu sonra biraz zaman geçti birde yavru hediye ettim kesinlikle ondada bir sorun yoktu 1 1.5 yıl kadar geçti. Geçen kuşlara bakamıyoruz artık dedi ve geri getirdi o gittikten sonra kuşlara dikkat ettim ne göreyim ikiside sanki çarpık bacak gibi biraz göğüsleri tüneğe yakın tünüyorlar ve ayakları biraz yana açık ayrıca parmakları kafesteki orijinal tünekleri tam kavrayamıyor. Getirdiği kafese kafamı Bi çevirdim kocaman dal parçası koyulmuş dışardan bulunan bir dal atıyorum başparmaktan daha kalın kuşlar sürekli buna konmaktan ayakları ne hale gelmiş. İnşaallah eski hallerine yavaş yavaş dönecekler ben inanıyorum buna inşaallah. Buna kesinlikle dikkat edelim lütfen ama lütfen hatta yöneticilerden rica ediyorum eğer sabitleme varsa bu dediğimi sabitlesinler çünkü bir çok kişi iyilik yaptığını sanarken bu dostlarımıza bilmeden kötülük yapabiliyor selam ve dua ile @alpdna

Evet bence de kalınlık 2 parmağı geçerse sorun olabileceğini düşünüyorum.

Ben belediyenin budadığı ağaçların dallarından yapmıştım (çam) kabuğunu soyup kurumaya bırakıp (2 hafta kadar) ardından sirke ile yıkayıp kafese takıyordum (direk karşıdan karşıya tellere sokarak) kalınlık olarak en ucu 10 en sonu 15mm idi. Uğraşmak istemezseniz Koçtaş'ta 270cmlik tünek olarak kullanabileceğiniz 12mm çam çıta (bende ordan almıştım kuşlar için uygun) var. Fiyatı 13tl birde 3 al 2 öde seçeneği var.