Karadeniz Pet

Duman'ın cinsi, cinsiyeti ve yaşı nedir?

halloweenbugi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bende bir muhabbet kuşu alarak aranıza katıldım. Aldığım arkadaş erkek olduğunu ve en fazla 50 günlük olduğunu söyledi. Tahminlerinizi alabilir miyim acaba? Ayrıca biraz dışkı birikiyor poposunda halsiz gibi suyundan vitamin takviyesi yapıyorum poposunu siliyorum ve maydonoz veriyorum toparlayacağız inşallah :)
l3nZDk.jpg
VP4D7V.jpg

Ceresi tam belli olmuyor az gözüküyor tam çekip atarsanız iyi olur böyle çerenin az bi görünümü ile erkek gibi 1,5-2 aylık gibi duruyor kafadaki çizgiler silinmemiş türüde mavi spangle bence

Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Gagasının en ucunda ufak bir siyahlık kalmış sadece. Akşam çekip güzel bir resim yüklerim iyi günler..

Kuşunuz yavru ve gerçekten çok güzel bir erk, keyifle besleyin

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Biraz hasta gibi inceden kırkınlığı var üzerinde inşallah onu da atlatırsa güzel olacak. Daha iki gün oldu eve geleli benden kaçmıyor kafese elimi uzattığım zaman tünek olarak elime atlıyor. Ama salmıyorum tabiki 1 hafta sonra falan salmayı düşünüyorum odayı iyice öğrensin. Rengi çok tuhaf maviye kaçan gri bir rengi var :)

Kafes olarak öneride bulunabileceğiniz marka veya link var mı acaba bende şuan var geniş biraz ama telleri tünekleri falan sağlıksız gibi geldi.

Seba kafes oldukça iyidir internet sitesinden alabilirsiniz

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maydanozu vermeyin. Kuru Maya (probiyotiği) suluğundan verin 2-3 gün. Dışkısı katılaşmış olacaktır. Erkek gri spangle. Kanında mavilik var gibi duruyor. Güle güle besleyin.

Maşallah gayet kaliteli bir gri spangle çek erkek olacak. TÜyü kadar ömrü olur inş. henüz yavru söylendi gibi

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama dışkısı öyle çok sıvı değil kabız olmasından şüphe ediyorum popo kısmında dışkı biriktiği için. Yem haricinde ne tür gıdalar vereyim hem iyileşmesi için hem ödül için? Ayrıca suyuna vitamin de veriyorum.

Fiyat olarak 30 lira civarında aldım uygun mu sizce fazla mı vermişim kuşuma? Ayrıca çek muhabbet kuşlarının diğerlerinden farkı nedir? Kuyruğu biraz uzun gibi geldi bana yavru olmasına rağmen.

Fiyat olarak 30 lira civarında aldım uygun mu sizce fazla mı vermişim kuşuma? Ayrıca çek muhabbet kuşlarının diğerlerinden farkı nedir? Kuyruğu biraz uzun gibi geldi bana yavru olmasına rağmen.
Fiyatı uygun genelde benim bulunduğum yerde 35 den başlıyor çek ler sizinde dediğiniz gibi kuyruğu uzun oluyor ve biraz daha iri oluyorlar

Gayet uygun bir fiyata almışsınız. Kuş çok güzel maşallah bende de çek bir erkek var. İrileşip ok gibi dik duruyorlar çok asil.

Masallah çok güzel bir kuş rengi oturunca yaşına geldiğinde ınanilmaz güzel olacak belli ınsallah düzelir sıkıntıları ömrü uzun sağlıklı olsun .

Buyrun çehresinden çekilmiş bir fotoğraf kuşun ikinci günü benimle birlikte elimden yem yiyor :) yorumlar için çok teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_20170209_190037.jpg
    IMG_20170209_190037.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 44
  • IMG_20170209_185957.jpg
    IMG_20170209_185957.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 46
Çok teşekkür ederim İzmirde oturuyorum üretici den aldım iki günde çok iyi anlaştık

Kuş yerli bir kuş çek değil ama çek kırığı olabilir ama ben zannetmiyorum en azından verdiği izlenim bu, Çek kuşlar yerlilere göre iri olur maşa allah kuş gayet güzel her kuruşunuza deymiş akıllı bir ve eğitimede çok açık denildiği gibi 2 2,5 aylık

Geri