Karadeniz Pet

Eş Hakkında

itallianna22

Yeni Üye
Merhaba forum sakinleri,

Bizim bir komşumuz resimde gözüken mavi kuşu vermişti ele alışkın ele geliyor bende yanında bir eş almak istiyordum ve aldım alalı 2 ay'a yakın oldu dişi kızışmış ve hala eş değiller acaba neden? Erkek kafese alıştı saldığım zaman tavanda uçsa bile yüksek yerlere konuyor bir süre sonra kafese iniyor. Dişi(mavi) kuşla ayırdığımda mavi ötüyor yeşil de ona karşılık veriyor sizce ne yapmalıyım? Ekstradan bir tane daha beyaz kuşum var muhabbet kuşu dişi kızışmış bir gün hepsini birden salayım dedim mavi(dişi) beyaz(dişi) yle ilgilenmeye başladı sürekli onun peşinde sizce durumları niye böyle yardımcı olursanız sevinirim salma yapmadım üstünü kapamamın nedeni oda soğuk oluyor bir nevi koruma amaçlı ama örtüyü kaldırdığımda korkmuyorlar.

Yeşil(erkek)
Mavi(dişi)

BrM1rM.jpg

Yanyana ayrı kafeslere alıp 2-3gunde mama yaparak kiziştirip 2 hafta sonra dışı yi erkeğin yuvalik takili kafesine alıp eş olmasını sağlayabilirsin. Kuşlar kafeste kalıp birbirleriyle ilgilensinler kafesten salmani onermem arada sırada ciflestme sesi açarak etkilemelerini sağlayabilirsin

Kızıstırıcı yem kullanıyorum arada yumurta veriyorum diğer kafese atamam ondada bir dişi var başka oneriler nedir nasil yaparim? Yuvalik takili Guncel.

Erkek kuş diğer kuşu görmesin birbirlerini görecek şekilde olmasın. Kafes olsa ayırın 1 hafta diyecekdim ama zaten ek kafesiniz yokmuş. Diğer kafes büyük ise 3 kuşuda olmadı aynı kafese koyun 2 gün kalsın erkek hangisiyle anlaşırsa onunla ayırın erkeği ama dediğim gibi kafesin büyük olması şart. Ayrıca kuşu dışarı salmamalısınız. Benimde sarı tonlarında bir kuşum vardı elim kadardı büyük bişeydi,yanına tek tek 1 kızışmış 2 normal kuş getirdim aralıklarla ama kuş hiçbiriyle ilgilenmedi. Tünekde öyle oturur dururdu.

Erkek kuş diğer kuşu görmesin birbirlerini görecek şekilde olmasın. Kafes olsa ayırın 1 hafta diyecekdim ama zaten ek kafesiniz yokmuş. Diğer kafes büyük ise 3 kuşuda olmadı aynı kafese koyun 2 gün kalsın erkek hangisiyle anlaşırsa onunla ayırın erkeği ama dediğim gibi kafesin büyük olması şart. Ayrıca kuşu dışarı salmamalısınız. Benimde sarı tonlarında bir kuşum vardı elim kadardı büyük bişeydi,yanına tek tek 1 kızışmış 2 normal kuş getirdim aralıklarla ama kuş hiçbiriyle ilgilenmedi. Tünekde öyle oturur dururdu.
Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim suan o fotografda bulunan kafes buyuk ben fotografi yavrulugun ustunden cektim bir tahta ile o kafesi birbirilerini gormeyecek sekilde ayirabilirim. O da olmazsa 3unu ayni kafese atar tek tünek koyarim o fotografdaki gibi. Simdi ben bunlari birbirlerini goremeyecek sekilde ayirsamda sesden etkilenmezler mi? Cunku bi ara denedim hep birbirlerini aradilar 2. Kafesde olan disi erkegin yanindaki disinin otus seklini kapmis onun taklidini yapiyo diger kafesde bulunan kus otuncede erkekde otuyor :) Baska onerileri olan var mi? :)

Güncel arkadaşlar bu arada biraz endişeliyim çünkü eş olmadılar bi ara salmıştım bende ekstradan bir kuş daha var onunda tahminime göre dişi olması gerekiyor beyaz renkli sürekli o beyaz kuşla ilgileniyor mavi kuş. Mavi kuş dişi yeşil erkek degil mi?

Mavi kuş dişi, yeşil olan erkek. bunda hiçbir şüpheye yer yok zaten. Mavi kuş, beyaz kuşu çok nadir gördüğü için ilgileniyordur, aksi durum olamaz. Ayırma yöntemi yapın.

Ben olsam dişi kuşları bir kafese koyarım erkek kuşuda başka kafese koyarım bir yada iki hafta kafesleri yan yana tutarım sonra dişileri erkeğin yanına koyarım bir günde hangisinin eş tuttuğu belli olur sonra eşleri ayırırım tek kalanıda ayırırım sonuçta erkek beyazı sevmişte olabilir maviyide sevmiş olabilir belli olmaz bu işler erkek hangisiyle eş tutarsa onları büyük bir kafese koyar devam ederim benim fikrim bu şekilde

samatyalı hobi amaçlı üretici

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için hepsini uygulayacağım.

Geri