Karadeniz Pet

Eğitim Nasıl Yapılmalı?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 29275
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 29275

Guest
Merhabalar.Tarçın adında kuşum var yaklaşık 1 aylık falan herhalde kafasının üstündeki çizgiler sık.Tarçın bey 1-2 gün önce elime geliyordu ama şuanlık elimi gördüğü anda kaçıyor bu korkusunu nasıl yendirebilirim ona? Yaklaşık 3-4 gün kafes arkadaşıyla kaldı onun yanından ayırdığımızda evde ötmüyordu bile.Şimdi az da olsa ötüyor geceleri elimize geliyor.

Ayrıca neşeli olduğu zamanlar babacık cicikuş gibi kelimeleri taklit etmeye çalışıyor.

Merhabalar.Tarçın adında kuşum var yaklaşık 1 aylık falan herhalde kafasının üstündeki çizgiler sık.Tarçın bey 1-2 gün önce elime geliyordu ama şuanlık elimi gördüğü anda kaçıyor bu korkusunu nasıl yendirebilirim ona? Yaklaşık 3-4 gün kafes arkadaşıyla kaldı onun yanından ayırdığımızda evde ötmüyordu bile.Şimdi az da olsa ötüyor geceleri elimize geliyor.
Elinizi ani hareketler yapmadan kafesin çevresine koyun ve düşük bir ses tonuyla konuşun bir sonraki aşamada ise işaret parmağınızı tünek şeklinde kafesin içine uzatın ve hareket etmeyin bir süre de bunu yaptıktan sonra parmağınızı yaklaştırıp üzerine çıkması için cesaretlendirin göğsüne hafifçe dokunabilirsiniz bu sürelerde dişi kuşu da korkutmamaya özen gösterin

Denedim hepsini fakat olmuyor.Erkek sadece 1 kuşum var :D

Çok teşekkür ederim şimdi kafesini falan yıkadım çıkarttım yeni düzen oluşturucam akıllı yemlik çok alan kaplıyor onu düzeltiyim yeniden denicem ele getirmeyi

Çok teşekkür ederim şimdi kafesini falan yıkadım çıkarttım yeni düzen oluşturucam akıllı yemlik çok alan kaplıyor onu düzeltiyim yeniden denicem ele getirmeyi
İsterseniz kafes düzeni hakkında yardımcı olabilirim kuşunuzun rahatı için kafesin resmini atın yerleşim yerlerini işaretleyip göndereyim

Geri