Karadeniz Pet

Eş değiştirme sorunu

Koray DANIŞMAZ

Süper Moderatör
Muhabbet Kuşu Üreticisi
merhaba bugun degısık bır olay denedım 2 çiftimin dişilerini değiştim ve gördüm ki erkekler hemen kur yaptı ayak attı ama dşiler yanaşmadı ancak kendı eslerı ıle de erkekler ve dısıler mutlu degıl en azından dha bı tosuncuk alamadım bunun nedenı nedır ? yanı eslerı degısınce neden erkekler daha aktıf oldular acaba dısılerı temellı mı degıssem ?

Yeni dişi yeni huy farklı aliskinliklar demek 3 4 ay es olmayan kuslarda denenebilir olumlu sonuçları vardır

Dene ama 1 ay sonra yok bu olmadı tekrar degiseyim deme en az 6 ay sabret Aksi halde strese girerler

Nacizane fikrim butun kuslari birarada toplayin anlasan uyumlu olanlari cifte atin belki daha kolay olur

Salam menim quslarim hic anlasiyor 10 gun falan oldu disileri alali. Sizce bendemi deyişsem disilerin yerini? Disinin biri de surekli yemi yemlikden alib daqitiyor. Gunde bi kac defa yem koyuyorum ama yine aqzina alip serpiyor ne yapa bilirim acaba ? Yardim ederseniz iyi olur

S308 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yemi daqitan kusum erkekle qayet iyi anlasiyor. Yuvaliqa da girib cikiyor ama hayla ciftlesmediler 10 gun falan oldu alali .anlasmalari normal yani.sorun sadece yemi kafesin her yerine serpmesi. Sizce neden boyle yapiyor?

10 gun kisa bir sure aylarca yillarca bekleyenler var kusunuz yemi stresten ciftlesme istegi kizistigindan oyun oynamak icin sıkıntıdan dagitiyor olabilir

10 gun kisa bir sure aylarca yillarca bekleyenler var kusunuz yemi stresten ciftlesme istegi kizistigindan oyun oynamak icin sıkıntıdan dagitiyor olabilir
Tesekkur edirem. Kiskanclikdan yaparmi? Yanlarin basqa bir ciftde var. Ama heresinin oz kafesi var. Ama kafesler yan yana

Ayrı ayrı kafeslerde ki kuşlar birbirlerini görmese daha iyi olur.

Gormesinler yeter duysalar problem olmaz
Tesekkur edirem. Kafesleri gormuycek sekilde koyum .İnsallah bidaha yemi daqitmaz. Korkuyorum evde olmaram yemi daqitib kutarar. Ac kalib oler o yuzden endiseleniyorum

Yemi dagitmasina yarari olurmu bilmem ama eslerin sadece birbirine odaklanmasina neden olur yemligi fazla doldurmayin az olsun akilli yemlik kullaniyorsaniz civi ile engeller yapin (ızgara gibi )forumda vardi ben denedim ciftimin birinde yarari oldu bunlari deneyin

Yemi dagitmasina yarari olurmu bilmem ama eslerin sadece birbirine odaklanmasina neden olur yemligi fazla doldurmayin az olsun akilli yemlik kullaniyorsaniz civi ile engeller yapin (ızgara gibi )forumda vardi ben denedim ciftimin birinde yarari oldu bunlari deneyin
Yardim ucun cox saqolun dosdlar.

Yaxsi ayni odada koysam ama birbirlerini gormuycek sekilde koysam olurmu?

Arkadaşında dediği gibi duymalarında problem olmaz iki kafes arasına bir karton falan koy yeterli olur.

Geri