Karadeniz Pet

Eş Değiştirme

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
İyi günler arkadaşlar size bir sorum olacaktı. Daha doğrusu emin olmak için danışmak istedim. Benim 2 çift muhabbet kuşumun eşlerini değiştirmek istiyorum. 2 çifttende yavru aldım kısa süre önce. Dişi kuşlar şuan salmadalar dinleniyorlar 20 gün kadar salmada tuttuktan sonra eşleri değiştirmeyi düşünüyorum (Değiştirmekten kastettiğim mesela 1. Çiftin erkeğinin yanına 2. Çiftin dişisini koymak ,2. Çiftin erkeğinin yanına 1. Çiftin dişisini koymak) sizce bir sorun oluşurmu ,önerirmisiniz ?

Fikri olan yokmu acaba ?

Nedeni nedir ben pek taraftar değilim de çift tutmuş yavru alınmış kuşu ayırmaya

Nedeni nedir ben pek taraftar değilim de çift tutmuş yavru alınmış kuşu ayırmaya
Renklerden dolayı abi :)
Cremio dişim var yanında klasik mavi renkli yerli erkek var. Onun yerine yanına iri çekoslavak var onu koymayı düşünüyordum ama sakıncalı önermiyorum diyorsanız hiç heyecan aramayayım.

Sakıncalı değil eğer yavru alınmışsa gerek yok bence ama deneyebilirsin yavru almadıysan çiftlerden değiştirebilirsin

Yavru almıştım abi çiftlerden
Erkekleri değiştirdim bi süre gözlemliyim duruma göre hareket ederim o zaman.
36129
36130

Bu çiftlerde erkek değişsen bile yavrular da çok değişiklik olacağını sanmıyorum

Geri