Karadeniz Pet

Eş olamadılar sanırım

EKiran

Yeni Üye
Yeşil olan erkek 9 aylık. Oyuncağına ve elimize yem vermeye başlayınca yanına mavi olan dişiyi aldık. O da yaklaşık 9-10 aylık. Fakat eş olmaları için erkeği diğer kuşların arasına salıp, kendi eşini seçmesi gerektiğini sonradan öğrendim maalesef. 1.5 aydır beraberler. Bazen dişi, erkeğin kaşımasına izin veriyor. Bazen de ağzından yem alıyor. Fakat hiç çiftleştiklerini görmedim. Tam eş olamadılar sanki. Beraber tutmaya devam etmeli miyim, yoksa dişiyi değiştirmem gerekir mi?

Maşallah kuşlarınıza,
Yavru almak istiyorsaniz
1- yalnız bir tunek kullanın. Tahta olsun.
2- salıncağı çıkarın. Kafesin içinde Tünek dışında birşey olmasın.
3- kuşları salmayın.
4- haftada 2 kere yumurta havuç maması verin.
5- youtube den çiftleşme sesi dinletin
6- yuvalığın plastik folluklu olması ilerleyen dönemlerde temizlik ve yavruların rahat etmesi için verimli olacaktır.

İnşallah 1 aya yumurta gelir.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bekleyin biraz sağlıklı dişi bulmuşşunuz kavgada etmiyorlarsa zamanla olacaktır. ben 1 senedir bekliyorum. Daha önce vazgeçip değiştirdiğim çiftler verdiğim kişide yumurtaladı benim garanti diye aldıklarım da tüye girdi sakin sakin bekliyorlar. 1.5 ay amatör hobi kuşculuğunda kısa bir zaman :)

Sabır lazım, bir arkadaşım 3. Dişi yi değiştirdi. 3 ayda bir değiştiriyor Sorun kuşlardan çok sahiplerinde bence. Tek çiftten yavru almak zor zaten. Nihayetinde sabır....

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorumlarınız için teşekkürler. Aslında amacım yavrudan daha önce kuşların iyi arkadaşlık etmesi. Erkek kuşumuz çok meraklı, aktif, konuşkan, bize çok bağlı. Dişiye de düşkün :) Erkek, dişiye yaklaştıkça dişi karşılık vermiyor. Dişi, erkeğin kendini kaşımasına izin veriyor bazen fakat gidip de erkeği kaşımıyor. Üzülüyoruz. İnşallah alışırlar.

Muhabbet kuslari cok acaip hayvanlar. Sabretmek gerekiyor, arkadaslarin dedigi gibi kavga yoksa bekleyin.