Karadeniz Pet

Eş tutma hakkında yardımcı olurmusunuz?

Matrix31

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar iyi akşamlar. 3aydir baktığım erkek muhabbet kuşuma 11aylik cok sıkılıyor diye çalışıyoruz diye kendine bir albino sari renk dişi aldım 15aylik.benim kuş normal muhabbet kuşu cok iri değil. Henuz 2saat oldu bizim kuş cok fırlama gidiyor geliyor zıplıyor etrafında dolanıyor bu albino sürekli bir uyku halinde cok sessiz bizim kus yanindayken pek karışmıyor ama bizimkisi dişinin gagasina dokununca direkt ittiriyor gagasiyla dişi albino. cusse olarak dişi biraz daha iri.sizce anlaşır lar mı bu iki cins?benim kuşuma zarar verirse dişi çıldırırım lütfen bilgilendirirseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• IMG_20170304_215525.jpg
    IMG_20170304_215525.jpg
    5.7 MB · Görüntüleme: 133
Son düzenleme:
Üretim haneden kusunuza eş seçtirseydiniz daha iyi olurdu.
Henüz yeni yer değişikliği olduğu için kus sessiz dir. 1-2 haftaya düzelir. Yem kusma kasima olursa es olma ihtimali vardır. Erkek de ayak atma disi de yatma varsa eş olurlar kızıştiklarında. Fakat birbirlerini begenmeyebilirlerde ya ayirma yöntemiyle belki es tutturabilirsiniz veya kusu değiştirerek es sectirerek erkeginizi mutlu edebilirsiniz.

Ben 11 aylık sanıyordum ama forumu inceledim galiba 8 aylık. Gozlerinin henuz birinde halka oluştu. Ve cok seviyorum. Kuşcuya gittik kafesiyle goturdum erkek kusumu yanina once bir yesil konuldu onun pesinden koştu dişi kaçtı ama pek begenmedim albino sari cok hoşuma gitti onu koyduk yine bizim paşa cok kovaladı ama albino cins geregimi yeni diyemi anlamadım cok ağır başlı sakin. Paşa biraz tuylerini kasidi albino karismadi ayaklarini bizim erkek disiye dogru goturuo ve ayaklariyla ugrasio dişinin bizimkisi baya hızlı cin yani ins zarar vermezler birbirlerine

Kafese tek tek kus almaktansa sizin kusu diğer kuşların içine salmak daha yararlı olurdu. Albino dediğiniz sarı, albino degíl beyaz kırmızı gozlulere albino denir :) kuş ortama alıştıktak sonra mama yapıp vermelisiniz kızışmalari için. eğer ciflestiklerini görürseniz yuvalik almayı unutmayın eş olurlarsa yumurtlayabilir bunu da göz önüne alın :)

Bilgiler için cok teşekkür ederim. Beyaz albinolarin içinde idi bu kuş ve sapsarı gördüğünüz gibi kırmızı gözlü desensiz.ins ogluma alışır 1hafta beklicem yoksa gidip degistircem. Yemlerinde nijer tohumuda var bizim oğlan bubyemi yedikten sonra bi hareketlendi ztn ondan dayanamadım eş aldım ins pişman olmam. Ayrıca mersinde yaşıyorum uretim yeri neresiydi bilmiyorum ondan petshop tan aldım.adama deidm hocan sizin kuşların arasına salalim yok dedi kendi kuşu alıp koydu.

Ayrıca ayırma yöntemi ile es tutturabilirsiniz demişsiniz hocam yani iki kuşu ayrı kafeslere mi koyalım belli bir süre tam anlamadım da?

Evet , Ayirma yöntemi kuslari ayrı kafeslere alıp yanyana koyarak 2-3 günde mama vererek kiziştirip erkeğin yuvalik takili kafesine disiyi atarak ciflesmelerini sağlamak. Fakat buna gerekte kalmayabilir dişi ortama alıştıktan sonra hareketlerine bakmalısınız. Bu arada bilginiz olsun sosyal medya hesaplarinda mersin muhabbet kuşu üretim yazdığınızda beli uretimhaneler ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Dune göre bugun daha iyiler. Paşa bey disiye ağzıyla yem veriyor ve sürekli disinin bas kismini kaşıyor dişi hiç olumsuz tepki vermiyor ama dunden beri aldığım dişi sürekli bir uyku halinde ve ucurmaya çalıştım inanılmaz korkak ve dengesiz uçan bir dişi. 2ker3 led tvye çarptı bikezde kapının camına odumuz koptu sizce degistirmelimiyim yoksa zamanla duzelirmi? Genelde 2 3 gunde alisirlar evin içine ama anlamadım

Ekli dosyalar

• IMG_20170305_214342_HHT.jpg
    IMG_20170305_214342_HHT.jpg
    4.1 MB · Görüntüleme: 110
Ben parmağıma alistirmistim paşayı tmm korkuyordu o da ama bukadar değil ins hep böyle kalmaz pasa yavruydu aldığımızda bu büyük hayvani hep petshop ta tuttular diye midir nedir çözmeye çalışıyorum

Kafes den çıkarmayın kuslari. Birbirlerine ilgi göstersinler siz artık sadece bakımlarını yapın. Yem kusma kasima varsa ciflesirler sabırla beklemelisiniz 2-3 günde mama verin Maşallah diyelim. İnşallah yavru verir :)

Hocam cevap için teşekkür ederim. Mama derken ne vericez kuşa nijer tohumu mu? Hemen yavrulamasini istemiorm aslında yumurta sıkışması diye birsey oluomus sıkıntılı. Paşa inanılmaz üstüne gidio dişinin sürekli peşinde . Neyapacam anlamadim iyimi yaptik kotumu bilemeidm? Ben simdi bu disiye parmağıma gelmesini fln istiorm iglilensem bizim pasa öldürür mü acaba disiyi?

Birde yavru oldu diyelim onlara bakmak cok zor görünüyor cok hassas oda stresli geliyor bana ya

Kendi cinsinden bir kus varken sizle ilgiyi kesebilirler yumurta sıkışması icin ise genelikle yaşlı veya kalsiyum tüketmeyenlerde görülür kuşa göre değişebilir. İleride ciflesirlerse kafes altına yumurtlayabilir o zaman daha sıkıntı çıkarbilir yavru bakimi için ise anne besler genellikle rahatsız olmadıkça kuşun huyunu bağlı negatif düşünmenize gerek yok.

Resimlerden belli oluyormu bilmiyorum ama bizim bu sarı dişi degilmi dostlar? Kuşcu dişi dedi ama. Gagalari birebir aynı renk e ozaman ikiside mi erkek diye aklımdan geçiyor da

Ayrıca dişi kusumuz inanılmaz dengesiz inişleri var ucarken ve ucarken korktuğunda yön falan ayari yok gidip tvye çarpıyor 7 8defadir carpiyor dünden beri içim yandı ya ne yapacağım bilmiorm çıkmak istiolar yazık diyorum çıkınca da bir ton stres

Geri