Karadeniz Pet

eş tutma hakkında

celilkurt87

Meraklı Üye
Merhabalar. Benim bir erkek bir dişi muhabbet kuşum var. Erkeği alalı 4 ay oldu birbirlerini kaşıma kusma var ama nadiren. Erkek kusmuyor dişi erkeğe kusuyor. Bazen de dişi erkeğin üzerine gidince erkek kaçıyor. Sorum şu: Erkeği değiştirmeli miyim sizce? Çok kararsız kaldım. Bu erkekten önce çok sevdiğim bi erkek kuşum vardı dişiyi ona almıştım çiftleşiyorlardı ama erkek hastalandı öldü :(

Ben olsam çok sabırlı olmadığım için 4 ay bekledikten sonra değiştirirdim. Denemekten zarar gelmez herhalde.

Bir de 10-15 gün ayırma yöntemi uygulamayı denediniz mi?

Erkek kusunuzu yavruyken aldiysaniz anca kizisir buyuk ise kizistirici nijer verilebilir (vermenizi tavsiye etmem asiri verildiginde tuye sokar tekrar tekrar) ciftinizi ayirin erkegi yuvalikli kafeste yumurta havuc keci boynuzu tozlu mama verebilirsiniz disiyede verin (haftada iki yada uc kez )15 gun ayirin kizissinlar iyice erkegin kafesi ortalama 1.5 metre yukseklikte olsun sabit rahatsiz edilmeyecek bir yer secin gun isigiyla uyanip aksam olunca uyuyacaklari ortam herzaman iyidir gurultulu kalabalik ortamlarda kuslar guvenli bulmadiklari icin uremeyebiliyorlar sabirla bekleyin biliyorum zor birsey istiyorum 1 2 sene bekleyen arkadaslarimiz var degisim yapmak tekrar basa donmektir erkek icinize sinmiyor ise degistirin yeni gelen erkege uygulayin soylediklerimi karar sizin

Erkek kusunuzu yavruyken aldiysaniz anca kizisir buyuk ise kizistirici nijer verilebilir (vermenizi tavsiye etmem asiri verildiginde tuye sokar tekrar tekrar) ciftinizi ayirin erkegi yuvalikli kafeste yumurta havuc keci boynuzu tozlu mama verebilirsiniz disiyede verin (haftada iki yada uc kez )15 gun ayirin kizissinlar iyice erkegin kafesi ortalama 1.5 metre yukseklikte olsun sabit rahatsiz edilmeyecek bir yer secin gun isigiyla uyanip aksam olunca uyuyacaklari ortam herzaman iyidir gurultulu kalabalik ortamlarda kuslar guvenli bulmadiklari icin uremeyebiliyorlar sabirla bekleyin biliyorum zor birsey istiyorum 1 2 sene bekleyen arkadaslarimiz var degisim yapmak tekrar basa donmektir erkek icinize sinmiyor ise degistirin yeni gelen erkege uygulayin soylediklerimi karar sizin
teşekkürler evet erkek aldıktan sonra kızıştı. Şu an tahminim 11 aylık. Turuncu halka var ayağında. Hiç ayak atmıyor yeni yeni kızışıyor galiba. Ayırma yöntemini deneyeceğim. Birbirlerini görseler olur mu ayrı iken? Dişi de tabandaki peçeteyi kemiriyor yuvalığı kemiriyor. Ceresi hafif kahverengi oldu erkek ayak atsa hemen yatacak ama atmadı şimdiye kadar.

Gormeleri sikinti yapmiyo bende ayirdim disi cok baskin oldugu icin tel var aralarinda ayri olsunlar aradan yem kusmaya calisirlar birbirinin yanina gitmek icin herseyi dener cildirirlar ama 15 gunden once sakin birlestirmeyin

Gormeleri sikinti yapmiyo bende ayirdim disi cok baskin oldugu icin tel var aralarinda ayri olsunlar aradan yem kusmaya calisirlar birbirinin yanina gitmek icin herseyi dener cildirirlar ama 15 gunden once sakin birlestirmeyin
yanyana 2 kafes ve telleri bitişik yapıp mama vereceğim teşekkürler.

Erkek asıl kafeste olsun yuvalik takili sekilde disiyi erkegin oldugu kafese atin

Aynı sorun bende var. Arada yem kusuyorlar. Dişi ayak atıyor. Birkere. Gördüm. Dişinin üstünde. Saniyelik. Olaydı :) dişi çok baskın. Kafa göz giriyor.

Aynı sorun bende var. Arada yem kusuyorlar. Dişi ayak atıyor. Birkere. Gördüm. Dişinin üstünde. Saniyelik. Olaydı :) dişi çok baskın. Kafa göz giriyor.
aynı şekilde benim dişi de erkeğe ayak atıp sonra yatıyor ama erkekte tık yok. acayip baskın dişi

Dişi yuvalıga. Giriyor. Cıkıyor. Bir sorum olucak çif olan kuşları salmak. Doğrumu.

Yuvalıga. Giriyorsa. Dişi. Peki eş tutmuşmu oluyor. Arkadaş. Yavru almak. Nekadar zor. :)