Karadeniz Pet

eş tutma ve çiftleşmesi hakkında

Cihatcoskun

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar evcil alışkın kuşum dişiyle anlaşamamışlardı salma da eş seçmesini sağlayıp yanına yeni bir dişi aldım hemen hemen 1 hafta olucak tabi çiftleşmeleri beklemek şuan için imkansız gibi şans işi sonuçta fakat gözlemlerime göre yorumlarınızı merak ediyorum ?

Dişi ilk gün yuvalığa girip çıktı yuvalıktaki talaşı oyuk gibi yapıp bıraktı.
Erkek hergün her fırsatta kur yapıyor dişinin sırtına gagasını sürtüp kuyruğunu ısırmalar vs.
Dün dişinin de kur yaptığını gördüm
Çok öpüşme vs yok çok ara ara oluyor

dipnot: 2-3 günde bir kuru mama.haşlanmış yumurta,haşlanmış yumurta kabuğu,kırmızı biber,probiyotik,havuç,nijer tohumu harmanlayıp veriyorum.
suluğun da ise vitamin takviyesi yapıyor olup kafesi de insan boyunun üzerinde duvara astım gece oda da loş bir ışık var yine de üstlerini örtüyorum geceleri,
Gaga taşı ve mineral taşı bulunuyor yem de kaliteli bravo yem veriyorum nijer tohumu katıyor ve kızıl dal darıyı ayrıştırıp yemine karıştırıyorum. sindirim için ise kum takviyesi var.

Eksik bir nokta var mı ? Bu davranışları anlaşmaları ya da eş tutmaları için normal ve iyi birşey mi ?

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını ve eksik bir durum varsa ise bilgilendirme rica ediyorum ?

Siz zaten gerekli herşeyi düşünmüşsünüz gerisi onlara kalmış inşaallah sağlıklı yavrularınız olur

ekstra bir durum yok şuan merak ettiğim şey bu takviyelerle ve birbirlerini seçmeleriyle yavru alır mıyım ?

Aynı durunlar bendede var umarım alırız yavruları. İyi hobiler

nasıl olucak bilmiyorum ben çiftleştirmeye çalışıyorum o yeni kelimeler öğrenmiş onları söylüyor bugün bir iki tane daha kelime söylemeye başladı ağzım açık kaldı neye niyet neye kısmet oluyor :) en sonunda takım alıcam :)

Merhabalar,
birbirlerine ve ortama alışma sürecini de göz önünde bulundurun ve sabırlı olun yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla gerekli şeyleri yapmışsınız zaten. Yeni kelimeleri söylemesi de gayet normal hatta güzel bir durum dişiye kur yapıyor etkilemeye çalışıyor. yuvalığa çok fazla müdahale etmeyin sabit kalsın zamanla çiftleşme olacaktır, inşaallah sağlıklı yavrular alırsınız iyi beslemeler :)

Merhabalar,
birbirlerine ve ortama alışma sürecini de göz önünde bulundurun ve sabırlı olun yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla gerekli şeyleri yapmışsınız zaten. Yeni kelimeleri söylemesi de gayet normal hatta güzel bir durum dişiye kur yapıyor etkilemeye çalışıyor. yuvalığa çok fazla müdahale etmeyin sabit kalsın zamanla çiftleşme olacaktır, inşaallah sağlıklı yavrular alırsınız iyi beslemeler :)
Erkek ölücek nerdeyse isteği tavan yapmış durumda tüneğe tellere kalamar kemiğine kur yapıyor sürekli çiftleştirme sesleri dinletiyorum.Sanki erkek dişiye talimat veriyor gibi eğiliyor sürekli kuyruğunu kaldırıyor ne olucak bu böyle sabrediyorum her böyle hareketlerinde çiftleşicekler diye sabrediyorum ama tık yok :)

Erkek ölücek nerdeyse isteği tavan yapmış durumda tüneğe tellere kalamar kemiğine kur yapıyor sürekli çiftleştirme sesleri dinletiyorum.Sanki erkek dişiye talimat veriyor gibi eğiliyor sürekli kuyruğunu kaldırıyor ne olucak bu böyle sabrediyorum her böyle hareketlerinde çiftleşicekler diye sabrediyorum ama tık yok :)
Zamanla o tık da gelir ayrıca o kızışma için ses dinletme işinden vazgeçin bence bu hayvana doping enjekte etmek gibi birşey bırakın kendi doğal haliyle çiftleşme olsun siz protein vitamin vs takviyesi yapın mama benzeri hazırlayarak süreci böyle daha sağlıklı ve kuşun doğasına uygun yapmış olursunuz

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tamam o zaman sıkıntı yok inşaallah yakında güzel haberler alırız ;)