Karadeniz Pet

eş tutma

F

Fatih ÇETİNER

Guest
arkadaşlar bugün erkek ve11 aylık olan kuşumun yanına anaç bi dişi aldım..yaklaşık 5 saat oldu..şuana kadarki izlenimlerim dişi sessiz bekliyor aradaga kendini kaşıyor ve temizliyor 1 kere yemliğe inip yem yedi..2 kerede erkekle biraz takıştıve şuan ise kendini temizliyor..eş tutmaları uzun sürermi yoksa biraz daha beklesemmii..

Hiç belli olmaz çiftler hemende birbirlerine ısınabilir uzun bir süre sonrada ısınabilir,hiç ısınmayadabilir. Eğer birbirlerini kaşıyorlarsa,genellikle tünekte beraber duruyorlarsa,kafes içinde beraber hareket ediyorlarsa,erkek kuşun dişiye kur yapıyorsa ve yem kusuyorsa eş tutmuşlar demektir. Ama bence sabretmek çok önemli bu işte. Bende çok sabırsız bir insandım ama şimdi kendi haline bıraktım kuşlarımı.

Eş tutma 5 saatte olacak bir şey değil ayrıca sana önerim, kuşunu bir salmaya atıp en çok ilgilendiği kuş ile eşe atmandır.

Bu kadar kısa surede tutması ımkansız zaten. Bıraz daha beklemenız gerekecek. Bu durumlarda kus aldıgınız yere salma seklınde beslıyor ıse kusunuzu orda bıraz tutup kendı esını secmesıne ızın vermenı es tutma konusunda daha saglıklı olacaktır. Sımdıkı durum ıcın bıraz daha zaman ve sabır ta kı bırbırlerıne zarar verme durumu olursa ayırırsınız.

Geri