Karadeniz Pet

Eş tutmamış olabilir mi ?

berkyildiz

Yeni Üye
Merhaba

Yaşını tam bilmediğim erkek muhabbet kuşum var yaşını bilmememdeki sebep camdan geldiği için :) 1 senedir bizimle beraber yaşıyor konuşuyor ele geliyor çok aktif neredeyse kafeste bile tutmuyorduk yanına dişi kuş koyana kadar. ben de yanına bir arkdaşımın kendi kuşlarının yavrusu olan dişi kuş koydum dişi 7-8 aylık oldu 1,5 aya yakın aynı kafesteler. Arada bir dişi ufak haerektlerle gagalıyor ama çok sert bir anlaşamazlık durumu olmadı hiç. Erkek yem yediriyor gagasına vuruyor vs. ama yuvalığa hiç girmedi dişi yapmam gerekenler nelerdir kafes düzeninde ya da verdiğim besinlerde değiştirmem gereken şeyler var mıdır ?
IMG_1844.jpg

IMG_1872(1).jpg
IMG_1873(1).jpg

Merhaba

Yaşını tam bilmediğim erkek muhabbet kuşum var yaşını bilmememdeki sebep camdan geldiği için :) 1 senedir bizimle beraber yaşıyor konuşuyor ele geliyor çok aktif neredeyse kafeste bile tutmuyorduk yanına dişi kuş koyana kadar. ben de yanına bir arkdaşımın kendi kuşlarının yavrusu olan dişi kuş koydum dişi 7-8 aylık oldu 1,5 aya yakın aynı kafesteler. Arada bir dişi ufak haerektlerle gagalıyor ama çok sert bir anlaşamazlık durumu olmadı hiç. Erkek yem yediriyor gagasına vuruyor vs. ama yuvalığa hiç girmedi dişi yapmam gerekenler nelerdir kafes düzeninde ya da verdiğim besinlerde değiştirmem gereken şeyler var mıdır ?Ekli dosyayı görüntüle 51409
Ekli dosyayı görüntüle 51408Ekli dosyayı görüntüle 51407
kafesteki tüneklerden ikisini alın.dişi en az 9-10 aylık olunca yuvalıkla ilgilenecektir.