Karadeniz Pet

Eş Tutup Tutmama Konusunda Sorum Var...

ilk başta azcık kahverengiliği vardı sonra çoğaldı önceden mavimsiydi

birde şey peki neden poposunu sürtüyor kuyruğunu havaya kaldırıp başını arkaya eğmesi gerekmiyor mu çiftleşmek istediğinde bulut yani mavili olan sadece üstüne çıkıp poposunu sürtüyor tek ona değil bazı cisimlerede birde gagasını bazen bir şeylere vurup kafasını sallıyor
Dişiler de yapar bu hareketi kızışınca kafasını sallayarak kendi kendine kur yapıyor olabilir

Yine açık renk mavimsi dediğinize göre yani bu da dişi olduğunu gösterir erkek kuşların ceresi ya pembeye çalan mor ya da mavi olur tek renk veya mavili morlu olur ama çok açık mavi beyaz veya kahverengi olunca dişidir

ama şey şuan dişiyi gördü kafasını tellere vuruyor kafası dikleşti yine

Kardeşim ben cinsiyeti hakkında yorumumu yaptım hareketlerine birşey diyemem

Doğru düşünüyorsunuz. İkisi de dişi.
Her göz küçültme ve yem kusma hareketine kur diyemeyiz konu sahibi. Oyun oynuyorlardır. Ben olsam ikisini de veremezdim, imkanınız varsa yanlarına iki erkek kuş sahiplenin.
2 erkek kuş mantıklı katılıyorum

Arkadaşlar yeşilli dışarı uçtu kaçtı :'( biz diğer kuşu balkona koyduk konuşuyorlar şuan taa evimizin karşısındaki ağaca uçtu umarım bir şey olmaz :'(

şey yeşil kuşum ile mavi kuşum kur yapıyorlar ve mavi kuşumun burnunun rengi kahverengiden maviye döndü şuan ikisininde saçları dik sanırım mavi olan erkek?

şey yeşil kuşum ile mavi kuşum kur yapıyorlar ve mavi kuşumun burnunun rengi kahverengiden maviye döndü şuan ikisininde saçları dik sanırım mavi olan erkek?
Sadece dişi kuşların ceresi kahverengi olur o da kızıştıklarında. Kuşunuz dişi. Sadece kızışması geçmiş.

Ama kur yaptılar bir birlerine hormonsal bir bozukluğu olmasın?

Geri