Karadeniz Pet

eş uyumu

dişi muhabbet kuşunun yanına erkek koydum ama dişiden korkuyor mu dişiyimi beğenmiyor anlamadım.kavga yok ama erkek uzak duruyor yaklaşırsa dişi kovuyor bazende dişi yaklaşıyor erkek yüz vermiyor uzak duruyorlar erkek çok sakin yeni geldiği içinmi yoksa başka bir sorunmu var anlamadım. kaç gün daha beklemeliyim uyum sağlayıp sağlamayacakları ne kadar zamanda belli olur.birkaçgün daha yakınlaşma olmazsa erkeği değiştireceğim dişi 1 senedir bizde ve alışıktı zaten.yumurtlayınca eş alma gereği duyduk.

20150811112402hdr_51824276.jpg

20150811112820hdr_47341895.jpg

20150811112531hdr_48417983.jpg
20150811112726hdr_56577076.jpg

Oyuncakları cıkarın ve kafeste en fazla 2 adet tunek kalsın. Dısı tuy degıstırıyor vıtamın verın. Erkekler fazla es secmez. Uyumlular yas olarak. 1 haftaya bellı olur.

Son düzenleme:
ölümcül kavga etmedikleri sürece ayırma bende de tutmadı tutmadı bi baktım direk çiftleştiler

Erkek kafese sonradan geldiğinden kafesin hakimi olan dişiye üstünlük kurması biraz zaman alabilir.

kafeste sadece 2 tünek bıraktım. dişi bir tüneğe geldiğinde o tünekte erkekte varsa kaçıyor hemen. erkek dişi yaklaşınca kaçıyor. bakalım sonunda ne olacak.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:35 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

Erkek kuş geleli 3 gün oldu.Dişi 1 senedir bizde. Geçen ay kızğınlık yumurtaları yaptığı için yuvalığını çıkartmıştım.Ozaman eşi yoktu. Şimdi erkeği yaklaştırmıyor yanına bazende kendisi gidiyor erkek kaçıyor kendiden sürekli. Yuvalığını taktım yeniden. eş tutmadı daha. yuvalığı takmış olmam kuşların kızışmasını ve eş tutmasını nasıl etkiler. dişi kuş yeniden yuvalık çevresinde duruyor.erkek çok ilgisiz dişiye karşı.ve kaçıyor dişiden. yuvalık takılı mı kalsın.erkeğe ne kadar zaman tanımalıyım.

Geri