Karadeniz Pet

Eşi olmayan dışı kuşum (2 tane ) yumurtladı. !!!!!!

Muhammed77

Yeni Üye
Cümleten Selamünaleyküm yeni Üye oldum Bana bir yol gösterirseniz çok sevinirim Yaklaşık 4 senedir Bende olan dişi kuşum. Birkaç gündür hasta olduğunu zannediyordum ne yersem yumurtlamış ertesi gün akşam baktığımda bir tane daha yumurtlamış biraz araştırdım boş yumurtlamaya devam ederse kuşun psikolojisi bozulup hasta olabilir Ve öle bilirmiş Ben de gittim Bir erkek kuş aldım yaşları hemen hemen aynı ama doğru mu yaptım bilmiyorum daha henüz aynı kafese koymadım kafesler yan yana dişi kuş çok ilgili erkek daha çok Etrafı gözlemliyor çok nadir dışı kuşa ilgi gösteriyor 1 gündür kafesler yan yana bu akşam birleştirmeyi düşünüyorum ama doğru mu yapıyorum bilmiyorum Daha önce kuşla pek ilgilenmez din yemini suyunu verip geçerdim Artık ilgilenmeye karar verdim kumunu vitamini Hatta Naturel tunek bile aldım. Şimdi ben ne yapmam lazım kuşları birleştir iyi mi biraz daha bekleyeyim mi oyuncakların hepsini kaldırdım Sadece yem su ve tunek var. Boş yumurtaları kaldırdım yuvalığı takmalı mıyım sizce ?

Ekli dosyalar

• IMG-20181010-WA0000.jpeg
    IMG-20181010-WA0000.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 76
eş konusunda fikrim yok ama tahta tünek alman lazım.bence iyi birşey yapmışsın inşallah anlaşırlar böylece kuşun canı sen ilgilenemesen bile sıkılmaz.kalamar kemiği,mineral blok,gaga taşıda olsun eğer yoksa.

Aynen usta mürekkep balığı kemiğinde aldım insalalh güzel haberi buradan paylaşıcam

Hangi kafesi kullanicaksaniz (es olduklarinda) ona erkegi koyup yuvaligi oraya takin en az 1 hafta yan yana dursun kafesler hem erkek ortama alissin hem birbirlerini gormeye. Sonra sessiz sakin olan bir yere birlestirip koyabilirsiniz. Sessizce izleyin ki kavga olmasin. Disiniz hazir ama erkek isteksiz davranirsa kiza bilir. Bu 1 haftada yumurta haslayip verebilirsiniz ikisine. Yuvaligin dibine kemirgen talasi serpmeyi unutmayin. Kolay gelsinnn

2 gün kafesler yan yana durdu babam benden habersiz disi kuşu erkek kuşun yayına koymuş bende yavruluğu tahta tünek falan hepsini taktım

Ustalar kuşla yeni yeni ililenmeyei başladım yaptıklarımi anlatayım bir hatam varsa düzeltin beni
dişi kuşun boş yumurtalarını aldim
Kuşları birleştirdim aynı kafese koydum yavruluk da var Kafeste
Kafeste oyuncak ve ayna yok
Plastik tünekleri çıkardım Naturel Tünek koydum
Kuş kumu ve kumlu Tünek koydum
Kışkırtıcı özellikli bir kuş yemi buldum Yem olarak da onu koydum
Ve bir de ballı kraker koydum
Kuş suyuna vitamin damlattım
Meyveli mürekkep balığı kemiği de koydum
Ancak kafes iki kuş içinde yeni
artı bir de şunu sormak istiyorum size yumurta mevzusunu anlamadım Haşlanmış yumurtayı nasıl ve ne sıklıkla vermem gerekiyor

Ustalar kuşla yeni yeni ililenmeyei başladım yaptıklarımi anlatayım bir hatam varsa düzeltin beni
artı bir de şunu sormak istiyorum size yumurta mevzusunu anlamadım Haşlanmış yumurtayı nasıl ve ne sıklıkla vermem gerekiyor
Ballı kraker i alin yumurta maması videoları vardır haftada 3 gün verin bir gun ara

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Sırayla yanıtlamaya çalışıcam.
Dişi kuşun boş yumurtalarını almakla iyi yapmışsın boşuna kuluçkaya yatıp yorulmasın.
Kuşlar kavga etmiyorsa aynı kafeste bi sıkını olmaz .
Kuş kumu tamam da kumlu tünek bitince bence yenisine gerek Yok.
Natürel tünek nedir ?
Kullandığınız yemin markası nedir ?
Ballı krakeri hemen alın yemesinler onlar çok zararlı içinde bal değil yapıştırıcı kimyasallar var. Onun yerine kızıl dal darı asabilirsin kafese haftada 1 kere .
Meyveli mürekkep balığı kemiği olamaz ki onun bi fotoğrafını çekip atar mısınız ?
Vitamin olarak ne kullanıyosunuz ?
Haşlanmış yumurta mamasını haftada 2 kere verebilirsin
Mama tarifine gelirsek ben şöyle yapıyorum ;
Çeyrek haşlanmış yumurta sarısı , beyazı ve kabuğu (yumurtanın kabuğunu havanda ezip toz haline getirirsen daha iyi olur)
Yarım çay kaşığı haşlanmış ince bulgur
1 tane cici bebe bisküvisinin yarısı
Yarım çay kaşığı pirinç unu
Yarım çay kaşığı mısır unu
Azıcık havuç rendesi (havuç kuşları kızıştırır)

Dişi kuşun boş yumurtalarını almakla iyi yapmışsın boşuna kuluçkaya yatıp yorulmasın.
Natürel tünek nedir ?
Ballı krakeri hemen alın yemesinler onlar çok zararlı içinde bal değil yapıştırıcı kimyasallar var. Onun yerine kızıl dal darı asabilirsin kafese haftada 1 kere .
Meyveli mürekkep balığı kemiği olamaz ki onun bi fotoğrafını çekip atar mısınız ?
Çeyrek haşlanmış yumurta sarısı , beyazı ve kabuğu (yumurtanın kabuğunu havanda ezip toz haline getirirsen daha iyi olur)
Mama yetersiz gelmiyor mu malzemeden çalınmış gibi :D

Natürel tünek nedir ?
Naturel tunek dediğim şey tahta tünek
Almış olduğum bir kaç ürün resmini koyuyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-10-11-10-24-34.png
    Screenshot_2018-10-11-10-24-34.png
    908.9 KB · Görüntüleme: 45
  • Screenshot_2018-10-11-10-24-07.png
    Screenshot_2018-10-11-10-24-07.png
    964.6 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_2018-10-11-10-23-53.png
    Screenshot_2018-10-11-10-23-53.png
    668.3 KB · Görüntüleme: 39
  • Screenshot_2018-10-11-10-24-57.png
    Screenshot_2018-10-11-10-24-57.png
    960.3 KB · Görüntüleme: 38
Kum güzel quik marka ortalama olarak iyidir.
Bu vitamin de kaliteli bir vitamin değil bi dahakine nekton s veya hobi ürünlerini tercih edebilirsin.
içinde o boyalı şeylerden olmayan yem tercih etmelisin:) çok zararlı kuşlar için
Dediğim gibi mürekkep balığı kemiğinin meyvelisi olmaz bence kimyasalla yapılmıştır. Çünkü bu kemik gerçek balık kemiği nasıl meyvelisi olsun . Bence vermeyin beyaz olanını temin edin.

Teşekkürler. Peki tam öyle yapicam. Kuş yemi olarak hangi marka almalıyım gerçek bu aldığım yerde rengi bir şey yok çok miktarda kuşu kiskirtici şey nedir ondan var eski yemden daha güzel olduğuna eminim :) + + bu arada erkek kuş hayla çok ilgisiz dışı dış kır yapıyor ama erkek olan sürekli etrafı inceliyor dişi kuş yuvaya girecek sanki tedirgin . Sahte yumurta alıp oysam teşvik edermi ?

Teşekkürler. Peki tam öyle yapicam. Kuş yemi olarak hangi marka almalıyım gerçek bu aldığım yerde rengi bir şey yok çok miktarda kuşu kiskirtici şey nedir ondan var eski yemden daha güzel olduğuna eminim :) + yumurta mamasi tarifi birde sizden alabilirmiyim siz nasıl yapıyorsunuz ?kaç gün arayla verilmeli + bu arada erkek kuş hayla çok ilgisiz dışı dış kır yapıyor ama erkek olan sürekli etrafı inceliyor dişi kuş yuvaya girecek sanki tedirgin . Sahte yumurta alıp oysam teşvik edermi ?
Mama tarifini kaç gün verilmesi gerektiğini üstteki uzun mesajımın sonlarına doğru yazmıştım:) kuş yemi en iyiden orta kaliteye doğru versele laga , vitakraft , Gold Wings Veya Garden Mix , fiyat uygun olsun derseniz Quik olabilir ama çok tavsiye etmem . Ve hangi marka olursa olsun içinde boyalı şeylerden olmasın . Ben vitakraft kullanıyorum çok memnunum kuşlarda çok severek yiyor.

Bu aşamada bence yuvalığı çıkarın kızıştırıcı şeyler vermeyin. erkek ortama alışsın size alışsın dişiye alışsın. Hemen çiftleşme yumurta beklentiniz olmasın. Düşünün bizim bile yeni bir ortama girince alışmamız ne kadar uzun zaman alıyor. Kuş içinde aynısı geçerli . Ben erkeğin yanına dişi aldığımda hiç bi şey yapmadım 4 ay geçtikten sonra ilk yumurta geldi . Şimdi 3. Kuluçkasına yattı bu işler sabır ve zaman ister :)

Beklerim o sorun değil beni korkum dişi 2 tane yumurtalamisti boş şimdi yumurtaları kesti erkek gelince bir daha yumurtlama yapmaz diye + erkek alınamaz diye korkuyorum petshopda erkek kuş çok hareketliydi 1 sn yerinde durmuyordu eve geldi kukuman kuşu oldu mubarek

Beklerim o sorun değil beni korkum dişi 2 tane yumurtalamisti boş şimdi yumurtaları kesti erkek gelince bir daha yumurtlama yapmaz diye + erkek alınamaz diye korkuyorum petshopda erkek kuş çok hareketliydi 1 sn yerinde durmuyordu eve geldi kukuman kuşu oldu mubarek
Daha yeni ortama ayak uydurmaya çalışıyor hocam hemen hemen hepsi aynı davranışları sergiliyorlar ilk eve geldiklerinde

Tekrar merhaba arkadaşlar eve yeni geldim kafese Baktim gene yumurtlamis bizim dişi yavrulukda yumurta var ama bizim dişi kuluçkaya yatmıyor gene boş yumurta sanırım ne yapsam bilemedim

Tekrar merhaba arkadaşlar eve yeni geldim kafese Baktim gene yumurtlamis bizim dişi yavrulukda yumurta var ama bizim dişi kuluçkaya yatmıyor gene boş yumurta sanırım ne yapsam bilemedim
Yeni aldığınız için ne ortama ne yuvalığa alışmamış durumda en güvenli yer olarak oraya yapıyor yuvalığa koyun yumurtayı ilgi duyacaktır

Öncelikle çiftleşme olmadığı için zaten kızgınlık yumurtasıdır yumurtalar bundan dolayı boş olur bence almayın yuvalikda kalsın takip edin yumurtlama bitene kadar ellemeyin bitince biraz yatmasına izin verin sonra alin bu esnada erkek kafese alışana kadar vakit geçer sonra hareketlenir

Öncelikle çiftleşme olmadığı için zaten kızgınlık yumurtasıdır yumurtalar bundan dolayı boş olur bence almayın yuvalikda kalsın takip edin yumurtlama bitene kadar ellemeyin bitince biraz yatmasına izin verin sonra alin bu esnada erkek kafese alışana kadar vakit geçer sonra hareketlenir

Sağ olun Teşekkür ederim çok kısa son gelişmeleri anlatmak istiyorum dişi kuş erkek kuşa Ara ara vurmaya başladı özellikle Ben kafese yaklaştığımda saldırıyor erkek kuşa dişi kuş yumurtalarının üstüne Hiç yatmıyor erkek kuş hala daha ilgisiz şu an ne yapmalıyım erkek ile dişi kuş bir süreliğine ayırmalımıyım yoksa kuşlarla ilgilenmeyip bu şekilde beklemelimiyim ve boş yumurta yuvalıkta kalmalı mı