Karadeniz Pet

Eşi Olmayan Muhabbet Kuşum Hakkında

Sweden

Yeni Üye
Merhabalar,

Eşi olmayan dişi bir muhabbet kuşum var. Eylül ayından beridir üzerinde 15-20 gün oturmasına izin vermeme ve bu sürenin sonunda yumurtaları almama rağmen sürekli yumurtluyor. Sağlığının bozulmasından endişe ediyorum. Sanırım bir şeyleri yanlış yapıyorum. Lütfen tavsiyelerinizi eksik etmeyin.

İyi forumlar.

elma kizginligi saglam aliyo diyorlar dene bence. yeminin icinde kizistirici tohumlar varsa yemi degistir yada al bi erkek yanina anneligi tatsin.

Elma da verilse banyo da verilse bence yumurtlamaya devam edecektir. Onun da üremeye hakkı var. Yeriniz nerde aynı durumu pazar günü bir komşumda bahsetmişti bana

elma kizginligi saglam aliyo diyorlar dene bence. yeminin icinde kizistirici tohumlar varsa yemi degistir yada al bi erkek yanina anneligi tatsin.

Erkek almaktan başka çare yok sanırım. Onca yavruyu ne yapacağımı da hiç bilemiyorum aslında.

NOT: Kuşumu sahiplendim. Çok kötü bir ortamdaydı ve ilgisizdi. Salmaktan bahseden anormal kafalı insanlardan kurtardım dersem abartmış olmam.

Anladım komşum değilsiniz :) denildiği gibi muhabbetkuşları belli erişkinlik sonrasında kızgınlık yumurtası yapabiliyor bunun önüne geçilemez eş almalısınız veya bu şekilde bakmalısınız

Geri