Karadeniz Pet

Eşleşme, Baskınlık

Fatih1980

Meraklı Üye
Cinslerini tam bilmemekle birlikte 11-12 ay arası diye biliyorum kuşları. Cins ve yaş tahminlerinide alabilirim.
Pekte ilgi alanım olmayan bir konuda fikirlerinizi bekliyorum, üretim 2.sıradaydı hep, keyifleri yerinde olsun kafi olarak düşünüyordum lakin erkek 2 hafta içerisinde 2-3 kez parmağımla çiftleşmeye çabalamaya başladı, ihtiyaçlarınıda karşılamak gerekiyor. Tüneğe, oyuncaklara,demire...vs epeydir kur yapıyor. Problemimimiz dişi baskın, bazen kendini kaşıttırıyor, yem alıyor, fakat her yeri sahipleniyor, erkeği kovalıyor, çok nadirde olsa erkeği o da kaşıyor...
Önce dişi kuş vardı kafeste, bir arkadaşımdan geldi erkekte, ağustostan beri birlikteler. Çiftleşme zamanları geldi gibi algılıyorum, pek istemesemde kafesleri ayırdım, ne önerirsiniz ?

Son düzenleme:
Erkeğin kafesinde yuvalık takılı olsun. Dişiyi başka kafese alın 1 gün birbirlerini görmesinler ama duysunlar. Erkek tellere suluğa kur yapmaya başlıcak bu demek oluyor ki kafesi sahiplendi işte o zaman dişiyi erkeğin yanına atabilirsiniz..

Erkeğin kafesinde yuvalık takılı olsun. Dişiyi başka kafese alın 1 gün birbirlerini görmesinler ama duysunlar. Erkek tellere suluğa kur yapmaya başlıcak bu demek oluyor ki kafesi sahiplendi işte o zaman dişiyi erkeğin yanına atabilirsiniz..

Söylemiş olduğunuz gibi ayırmıştım. Fakat erkek kuş dişi kuş varkende kafeste tellere suluğa kur yapıyordu, nadirde dişiye. Dişi pek yüz vermiyordu.

Son düzenleme: