Karadeniz Pet

Ele Alışkın ve Konuşan Kuşa Eş Alma

Selimi

Yeni Üye
Merhabalar ustalar, size bir sorum olacaktı;
Yaklaşık 9 aylık erkek bir kuşum var, yeni yeme düşmüşken almıştım. Ele alışkın, tepemizden inmez, babacık, aşkım, beşiktaş vs 9 10 kelime konuşuyor. Kuşum son zamanlarda sürekli parlak yüzeylere kur yapıyor yemek kusuyor.

Yanına küçükten alıp eğitebileceğim, aileye +1 yeni birini katmak istiyorum. Kuşum ile aynı yaşta bir dişi alsam muhtemelen dişi yabani olacağı için bize alışmayacak ve kuşumun da bize olan ilgisi kesilecektir. Yanına yeni yeme düşmüş yavru bir dişi alsam sizce nasıl olur? Acaba bizim oğlanın yanında dura dura o da bize alışır mı? Çünkü ben küçük yavrular ile ilgilenmeyi eğitmeye çalışmayı elimden yem yedirmeyi vs çok seviyorum

Eş konusunda sizin önerileriniz nelerdir, herkese iyi günler dilerim

jyrMlk.jpg

rmN4ix.jpg

Yeriniz neresi acaba ?

Uzakmışız yakın olsanız elimde ele alışkın 8,5 9 aylık bir dişi vardı..

Benim erkek kuşumda sizinki gibiydi. Yetişkin bir dişi begendi onu aldım. Dişiyi de elime alıştırdım. Oğlumda 3 ayda 15 kelime daha kattı kelime hazinesine. Bence sana bağlı herşey. Eş istiyosa kimi istiyorsa pnu al. Şuan erkek kuşumda farklılık olarak +15 kelime, 1 eş , 4 bebek var :)

Yavru önerilmemesinin nedeni acaba hırpalar diye mi?

Benim yumurtlama için acelem ve beklentim çok fazla yok, sadece kuşumuza bir arkadaş, eve de +1 birey istiyorduk :)

Küçük yaşta olursa erkeğin beklentilerini karşılayamaz. Ve belkide erkek onu biraz hırpalar. Belki de çok iyi geçinirler. İki kuşun da karakterine bağlı. Yetişkin alırsanız da endişelendiğiniz durumlar olabilir. Gözde hanımın dediği gibi olmayabilir de... yavru almak istemiyorsanız yeni yeme düşmüş bir dişi alın. Erkek rahatsız ederse ayrı bir kafese alırsınız. Mantıklı olan bu bence.

Küçük yaşta olursa erkeğin beklentilerini karşılayamaz. Ve belkide erkek onu biraz hırpalar. Belki de çok iyi geçinirler. İki kuşun da karakterine bağlı. Yetişkin alırsanız da endişelendiğiniz durumlar olabilir. Gözde hanımın dediği gibi olmayabilir de... yavru almak istemiyorsanız yeni yeme düşmüş bir dişi alın. Erkek rahatsız ederse ayrı bir kafese alırsınız. Mantıklı olan bu bence.
Cevap için çok teşekkür ederim

Kesinlikle yavru almayın ya aynı yaşta kuş alın ya da yavru alın farklı kafeste farklı odada eğitin yaşı gelince birleştirin
En güzel yoku bu uzun bir surecvyavru almak için ama dişiyi alıştırmak için en uygun yol bu erkek kuş ve dişi kuş zamanı gelince ese atarsınız büyük ihtimal eşleşir

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim erkek kuşumda sizinki gibiydi. Yetişkin bir dişi begendi onu aldım. Dişiyi de elime alıştırdım. Oğlumda 3 ayda 15 kelime daha kattı kelime hazinesine. Bence sana bağlı herşey. Eş istiyosa kimi istiyorsa pnu al. Şuan erkek kuşumda farklılık olarak +15 kelime, 1 eş , 4 bebek var :)
Gözde hanım benim erkekte aşkım cici kuş kuş kuş diyordu şuan eşe attım kelimeleri unutmamamsı için ne yapayım bide yeni kelime nasıl öğretebilirim

Gözde hanım benim erkekte aşkım cici kuş kuş kuş diyordu şuan eşe attım kelimeleri unutmamamsı için ne yapayım bide yeni kelime nasıl öğretebilirim
Bana kuşla ilgiyi kes dediler. 1 hafta yapmaya çalıştım kuşum küstü. Bende dedim ki ben üretici değilim sonuçta yalnız kalmasın diye arkadaş aldım. İlla bebekleri olsun istemiyprdum. Normal işgilenmeye devam ettim. Aynı şekilde kpnıştum onunla ilgilendim. Eşiyle de ilgilendim konuştum. Kafese tıkmadım onşarı her istediklerinde çıkıp dolaştılar. Eski kelimeleri tekrar ederken ettim hep. Şiödi dişi kuş da gelince onunla da kızım diye konuştum erkek kuş onu da kaptı :) gel kızım gelsene kız pıtır vs. Şimdi şey diyo "bebişler nerde oğlum" :)
Yani ilgiyi kesmeyin derim :) kuşu küstürmeyin

Bana kuşla ilgiyi kes dediler. 1 hafta yapmaya çalıştım kuşum küstü. Bende dedim ki ben üretici değilim sonuçta yalnız kalmasın diye arkadaş aldım. İlla bebekleri olsun istemiyprdum. Normal işgilenmeye devam ettim. Aynı şekilde kpnıştum onunla ilgilendim. Eşiyle de ilgilendim konuştum. Kafese tıkmadım onşarı her istediklerinde çıkıp dolaştılar. Eski kelimeleri tekrar ederken ettim hep. Şiödi dişi kuş da gelince onunla da kızım diye konuştum erkek kuş onu da kaptı :) gel kızım gelsene kız pıtır vs. Şimdi şey diyo "bebişler nerde oğlum" :)
Yani ilgiyi kesmeyin derim :) kuşu küstürmeyin
Yeni kelmelere ve eskileri tekrara devam diyorsunuz yani

Yess :) kolay gelsin.
Çok saolun fakat eskisi gibi konuşmuyor eskiden aşkım aşkım cicikuş diyr hep konuşuyordu aorun olmaz dimi günde 30 dk eski kelimeleri bi 30 dkda eni kelimeyi çalıştırsam yeterli olur mu

Çok saolun fakat eskisi gibi konuşmuyor eskiden aşkım aşkım cicikuş diyr hep konuşuyordu aorun olmaz dimi günde 30 dk eski kelimeleri bi 30 dkda eni kelimeyi çalıştırsam yeterli olur mu
Olmaz rlimizden geldiğince artık

Geri