Karadeniz Pet

Ele Alıştırma [YARDIM]

Hayro0

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,

2 Tane kuşum var biri dişi biri erkek.

Bu kuşları elime alıştırmak istiyorum.

Aldığım yer 2 hafta kafesten çıkarma dedi ben öyle yaptım ama ara sıra kuşu elime aldım. Elime almam bir hataydı kuşları ürküttüm sanırsam.

2 Hafta geçti ve tekrar gittim kuşlarını sal dedi ve bende 2 gündür salıyorum. Normalde kız olan 4 kere elimden kaçmıştı severken o alıştı ama erkek olanı hiç salmamıştım onun için ortama fazla alışmadı ve ilk saldığımda kendini vurdu kız ise hemen bir yere kondu ve durdu.

Arkadaşımdan aldığım tavsiyeylen ilk gün 2 kuşuda elime alarak salmıştım.
Karınları acıkınca kafeslerine girip yemeklerini yemiştiler.

2. Gün ise kapıyı açtım ve kendileri çıktı şuan hala salıklar.

Herşeyi burda sizlere anlattım cevaplarınızıda ona göre vermenizi istiyorum.

Kuşlarımı elime nasıl alıştırabilirim? Bilgisi olanlar lütfen yazsın. TEŞEKKÜRLER.

Merhaba arkadaşlar,

2 Tane kuşum var biri dişi biri erkek.

Bu kuşları elime alıştırmak istiyorum.

Aldığım yer 2 hafta kafesten çıkarma dedi ben öyle yaptım ama ara sıra kuşu elime aldım. Elime almam bir hataydı kuşları ürküttüm sanırsam.

2 Hafta geçti ve tekrar gittim kuşlarını sal dedi ve bende 2 gündür salıyorum. Normalde kız olan 4 kere elimden kaçmıştı severken o alıştı ama erkek olanı hiç salmamıştım onun için ortama fazla alışmadı ve ilk saldığımda kendini vurdu kız ise hemen bir yere kondu ve durdu.

Arkadaşımdan aldığım tavsiyeylen ilk gün 2 kuşuda elime alarak salmıştım.
Karınları acıkınca kafeslerine girip yemeklerini yemiştiler.

2. Gün ise kapıyı açtım ve kendileri çıktı şuan hala salıklar.

Herşeyi burda sizlere anlattım cevaplarınızıda ona göre vermenizi istiyorum.

Kuşlarımı elime nasıl alıştırabilirim? Bilgisi olanlar lütfen yazsın. TEŞEKKÜRLER.

yavru olmayan 2 kuşu ele alıştırman çok zor

Kuşlarım yavru ikiside 3 aylık
bu hafta onlarla geçirdiğim 3. hafta

kuşları birbirinden ayırıp ayrı ayrı odalarda alıştırabilirsin ama tekrar bir araya geldiklerinde yine senden uzaklaşmaya başlarlar benim yanımdan ayrılmayan kuşum eş aldıktan sonra yanıma uğramaz oldu :)

kuşları birbirinden ayırıp ayrı ayrı odalarda alıştırabilirsin ama tekrar bir araya geldiklerinde yine senden uzaklaşmaya başlarlar benim yanımdan ayrılmayan kuşum eş aldıktan sonra yanıma uğramaz oldu :)

Hic bir zaman elime gelmezlermi yani ne yaparsam yapayım?

elinizle meyve yedirtin amam 2 kuş egtimim zzordur

Bugün başladım elime yem alcam kafese sokcam binip atlıolar ara sıra.

Meyveyide deniyeceğim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 19:15 --

Oha kız olan alıştı birazcık elimi kafese sokuyorum göğüsünü okşuyorum ve elimde tutunuyor hareketsiz tutarsam hep elimde kalıyor ama elimi kapıya doğru götürdüğümde atlıyor buda bir ilerleme çok sevinçliyim :D

Geri