Karadeniz Pet

Elime alıştı ama evde uçarken kaçıyor

Eda`Nur

Yeni Üye
Aldığımda 2 aylık olan muhabbet kuşum yaklaşık 1 ay gibi bir sürçte kafes içinde elime alıştırdım kafesin içinde elimi yaklaştırınca elime geliyor baya da bir duruyor ama evde uçurduğum zaman benden kaçıyor farklı yerlere uçuyo yanına yaklaşınca kaçıyor ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Kafeste elinize geldiğinde yavaşça kafesten elinizi çıkartın.Eyer kafesten çıkmıyorsa yine deneyin.Kafeste elinize beğendiği bir yiyeceği ona sunun.Kafes dışında beğendiği yiyeceği elinizde tutun.

Kafes icinde yem yerine yulaf verin elinizle.
ilk parmaginizi uzatin ve parmaginizi ayaklarina değdirerek gelmesini isteyin. Urkutmeden kafes icinde parmaginiza cikana kadar ugrasin yorulunca cikacaktir parmaginiza . Geri tunege birakip yulaf verin. Parmaginiza tekrar cikmasini isteyin ve parmaginiza her ciktiginda ona övgü dolu sozler soyleyip yanagini kaşimaya calisin. Bu sekilde tekrarlamaya devam edin. Alisacaktir 1 hafta kafes icinde.

ilk parmaginizi uzatin ve parmaginizi ayaklarina değdirerek gelmesini isteyin. Urkutmeden kafes icinde parmaginiza cikana kadar ugrasin yorulunca cikacaktir parmaginiza . Geri tunege birakip yulaf verin. Parmaginiza tekrar cikmasini isteyin ve parmaginiza her ciktiginda ona övgü dolu sozler soyleyip yanagini kaşimaya calisin. Bu sekilde tekrarlamaya devam edin. Alisacaktir 1 hafta kafes icinde.
ben de böyle yaparak alıştırdım bugün ilk defa kafesten çıkarmayı deneyeceğim umarım bu sefer kaçmaz :)

kuşu her birşey yaptığında ödüllendirmen lazım. Bir dal darı alarak her eline geldiğinde dal darıyı uzat yesin. Böylelikle kuş eline geldiğinde doyacağını hisseder ve devamlı eline gelir. Yabancı forumlardan alıştırdım adamlar tıklama antremanı, hedef antremanı gibi şeyler yaptırıyorlar. Kuşları çok güzel eğitiyorlar.

Zenten kafes için de elime geliyor ama kafesin dışına çıkarınca kaçıyor (evde uçarken)

kuşu her birşey yaptığında ödüllendirmen lazım. Bir dal darı alarak her eline geldiğinde dal darıyı uzat yesin. Böylelikle kuş eline geldiğinde doyacağını hisseder ve devamlı eline gelir. Yabancı forumlardan alıştırdım adamlar tıklama antremanı, hedef antremanı gibi şeyler yaptırıyorlar. Kuşları çok güzel eğitiyorlar.
Dal darı?

Sevdiği birşeyle eğitin işe yarıyor.komutu öğrenmiş kuşum gel dediğim zaman geliyor.öğrendikten sonra sadece aferim deseniz bile devam ediyor.

images

Geri