Karadeniz Pet

Elimi Kafese Attığım Gibi Isırmaya Başlıyor

aosmanergen

Yeni Üye
Merhabalar, kuşum son 2 gündür bildiğiniz köpek gibi ısırmaya başladı. Önceden elimi uzatınca bir kaç kez ısırıp elime öyle gelirdi. Şimdi ise kafesin kapısını açar açmaz elimi soktuğumda gagasını savurmaya başlıyor ve hiç elime gelmiyor. 2 gün önceye kadar hiçbir problem yoktu. Sizce sorun ne olabilir?

Onu korkutacak veya güvenini kıracak birşey yaşadınız mi? Sağlıksal durumu nasıl? bir derdi falan varsa ondan da yapabilir çünkü benim rahmetli hastayken son zamanı çok ısırıyordu hiç ısırmayan hayvan bi kere kopardı resmen parmağımda izi var hala. Strese falan girmiştir belki bir şeyden dolayı bir degisiklik oldu mu :rolleyes:

Onu korkutacak veya güvenini kıracak birşey yaşadınız mi? Sağlıksal durumu nasıl? bir derdi falan varsa ondan da yapabilir çünkü benim rahmetli hastayken son zamanı çok ısırıyordu hiç ısırmayan hayvan bi kere kopardı resmen parmağımda izi var hala. Strese falan girmiştir belki bir şeyden dolayı bir degisiklik oldu mu :rolleyes:
Sağlık durumu gayet iyi. Bit ilacı kullanıyoruz sıkmak için biraz hayvanı sıkıştırmak zorunda kalıyoruz acaba ondan mı?

Sağlık durumu gayet iyi. Bit ilacı kullanıyoruz sıkmak için biraz hayvanı sıkıştırmak zorunda kalıyoruz acaba ondan mı?
Bu arada tek kuşsa biti falan yoksa sprey sıkmayın. Hangi spreyi sıkıyorsunuz ?

Onun kafesini sevsinler :) normalde yapmıyormuş ama yeni başlamış yapmaya. Stres olduysa olabilir ben de tirnagini kestim diye küsmüştü bir süre parmagima gelmedi elimle tutup kestim kandirdim diye trip yaptı.

ara ara yapabilir. benim ki yapardı.. beraber uyur uyanırdık ama kafesine elini sokarsan bölgesini savunan kangal gibi gelir dikilirdi önüne :)

Hocam hayvan kendini yırtacak gibi kaşıyor. Petshop winksbit diye bir şey verdi onu kullanıyoruz.
O bit spreylerinden bazıları çok tehlikeli winksbiti bilmiyorum ama üstadlar kullanılmamasıni soyluyor hep. Üzerini okuyun iyice direk hayvana sıkılabilen türden değil mi?
Tüy dönemlerinde de çok fazla kaşınırlar. Kaşınınca beyaz kepekler yada tüy dökülüyorsa tüy dönemidir böyle diken diken yeni çıkan tuyler gözükür zaten. Derisine bakın kontrol edin kızarıklık,bit pire hareket eden bişey varmı diye. Kafesi iyice temizleyin dip köşeleri kontrol edin.

O bit spreylerinden bazıları çok tehlikeli winksbiti bilmiyorum ama üstadlar kullanılmamasıni soyluyor hep. Üzerini okuyun iyice direk hayvana sıkılabilen türden değil mi?
Tüy dönemlerinde çok fazla kaşınırlar.Kaşınınca beyaz kepekler yada tüy dökülüyorsa tüy dönemidir.
Derisine bakın kızarıklık,bit pire hareket eden bişey varmı.
Hocam sürekli beyaz kepek dökülüyor. Acaba tüy dönemi mi?

Eğer tüy dönemindeyse diken diken yeni çıkan tuyler gözükür. Fotoğraf yükleyin isterseniz bakalım. Tüy dönemindeyse karın ağrısı vardır ondan asabilesmis de olabilir.

Eğer tüy dönemindeyse diken diken yeni çıkan tuyler gözükür. Fotoğraf yükleyin isterseniz bakalım. Tüy dönemindeyse karın ağrısı vardır ondan asabilesmis de olabilir.
39969

39970

Valla bilemedim tüy dokmesi var mı? O boyun kısmındaki tuyler ıslak mı yoksa dediğim gibi diken diken tüy kökleri mi onlar?

Diken diken. Tüy az dökülüyor.
Tamam ozaman tüy dönemindedir tuylerini degistirecektir. Stresli olurlar üstüne gitme. Banyoluk takabilirsin girmek isterse kendi girip yıkanır rahatlar ama cereyanda ve rüzgarda kalmasın sakın. Vitamin verin mutlaka özellikle B vitamini. Yulaf verin iyi gelir.

Kuşu nereden aldınız? Üreticiden mi ?

Bu kuşta tüy sorunu var bilginiz olsun..

• Beğen
Tepkiler: Kca
Hocam sürekli beyaz kepek dökülüyor. Acaba tüy dönemi mi?
Kuşların derileri yağlı olduğundan bu sıcaklarda kepek dökmesi normal.Benim sultan papağanım bana çok alışık fakat bazen çok fazla ısırıyor buda normal.Çünkü kendi hemcinsleri ile de kavga ederler.Hem severim hem döverim mantığı ile yaşıyorlar.:D

• Beğen
dişinin tüye girip yüz vermemesi de erkeği streslendirir mi?

dişinin tüye girip yüz vermemesi de erkeği streslendirir mi?

evet streslendiriyor. örneğin hint bülbülüm dişisi çiftleşmeyince saldırıp tüylerini yolmuştu. daha sonra da aniden hemen kendisini kaybetmiştim çiftleşemediği için.. o yüzden erkek fazla üretgen ise, dişilerin sayısı her zaman fazla olmalı

• Beğen
Geri