Karadeniz Pet

Elinizden yem yedirme taktiği :)

Hakkı ELALDI

Meraklı Üye
Ben bu taktiği bugün buldum.Aslında çizgi filmlerden de tanıyacağınız bir taktik :) Neyse anlatmaya başlıyayım..Kuşumuzu dışarı çıkartalım..Bi 5 dakika yerde gezinsin mutlaka.Halıya koymayın kuşu..Evinizde parke varsa mutlaka parkeye koyun ya da fayanslara.Fark yapmaz ama parkeleri daha çok seviyorlar yürürken pıt pıtt ses çıkardıkları için..5 dakik parkede kaldıktan sonra kuşunuzun önüne bir iki tane yem koyun onları yedikten sonra kabuklarını toplayın..Ve şimdii en önemli kısıma geçtik..Yarım karış aralıklarla kuşunuzun önünden başlayarak 5-6 tane yemi koyun.. En sonuncusunuda parmağınızın ucuna koyun.. Kuşunuz hepsini teker teker yiyicektir..En sonunda parmağına gelicektir.İlkte bakar sonra hoooopp yemi parmağınızdan kapar.Ben ilk denememde başarıya ulaştım..Sonra parmağınıza yem koyun kuşunuza 3-5 tane öyle verin..En sonunda da avucunuza yemleri doldurun kuşunuz yiyecektir. Artık size güveni tamdır :) hatta bir ayağını sizin elinizin üstüne koyup yiyorsa elinizi hafiffçe kaldırın öbür ayağınıda koyup yemeye devam edicektir..Size İyi çalışmalar, kolay gelsin..

Bu taktiği ben şahsen bugün gerçekleştirdim :)

Ben sabah kalktıgımda avucuma koyardım yemi sokardım elimi kafesin içine beklerim. Bu işler sabır işi :)

benim kuşumun elden yeme gibi bi problemi yok maşallah yiyor ama yere asla konmaz. hep havada kalmak istiyor koltuğa bile konmadı

aynen.. ben bu taktiği bulmadan önce elimde yem kuşun arkadasından koşuyordum :)

Geri