Karadeniz Pet

elle besleme video

Bilal KURDDAN

Paylaşımcı Üye
[YOUTUBE]5SKlt2KRIhM[/YOUTUBE]

Tamda elle kuş besleme için araştırma yapmak için internete girmiştim. İsabetli oldu. Videoyu da sen hazırlamışsın sanırım. Emek ve paylaşımın için teşekkürler @Bilal KURDDAN.

Bu uygulamayı yem yemeyen büyük kuşlarda da uygulayabilir miyiz? Benim kuşlardan biri çok aç ve sürekli yem arıyor. Kaç tane yem değiştirdiysem yemedi. Çok zayıfladı ve çok aç. Kafesin tabanında sürekli yem arıyor. Aspur verdim onu da yemedi. Mama olarak tahıllı hazır mamalar var onlardan versem olur mu?

Son düzenleme:
Tamda elle kuş besleme için araştırma yapmak için internete girmiştim. İsabetli oldu. Videoyu da sen hazırlamışsın sanırım. Emek ve paylaşımın için teşekkürler @Bilal KURDDAN.

Bu uygulamayı yem yemeyen büyük kuşlarda da uygulayabilir miyiz? Benim kuşlardan biri çok aç ve sürekli yem arıyor. kaç tane yem değiştirdiysem yemedi. Çok zayıfladı ve çok aç. Yem için kafesin tabanında sürekli yem arıyor. Aspur verdim onu da yemedi. Mama olarak tahıllı hazır mamalar var onlardan versem olur mu?

tahıllı mama sıkıntı oluyor geçmiyor enjek. buğday nişhastası ve irmik en güzeli

benımde 3 yavru muhabetım war 25 gunu gectıler annesi dövdügü icin ayrı kafese aldım fakat yem kıramıyorlar videonuda ızledımde abı fakat beceremeyıp öldürürüm dıye korkuyorum baska bı onerın varmı abi

Bende yeni muhabbet kuşu alacağım..Yani biraz acemiyim kuş konusunda verebilirim videodaki gibi ama kuşa bir şey yaparım zarar veririm korkum var başka bir öneriniz,yöntem var mı?

Yöntem basit ve anlaşır, dikkat edilmesi gereken nokta hayvanın sol elimize aldığımızı düşünür isek sağ tarafında yemek borusu, sol tarafında ise nefes borusu olduğudur. Buna dikkat etmek lazım aksi takdirde ciğerlerini mamayla doldurup hayvanı öldürebiliriz. Ve anti parantez olsun; kullandığınız sert plastik hayvanın yemek borusuna zarar vericektir bu ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratır kuşunuza. Bunun için kullanılabilecek en güzel aparat; bisikletcilerde bulunan subap yani sibop lastiğidir. Yumuşaktır hiçbir şekilde hayvana zararı dokunmaz bilgilerinize...

tahıllı mama sıkıntı oluyor geçmiyor enjek. buğday nişhastası ve irmik en güzeli

öncelikle elinize sağlık . buğday nişastası ve irmiğin içine kayısının biraz daha cıvık kıvamında yumurta koysak enjekte edeceğimiz zaman sıkıntı çıkar mı? bide hayvanın doyma kapasitesini ve kaç saat arayla kursak boşalır ?

bu olaydan biraz korktum elimde çok hareket ediyor sağ sola dönmeye çalışıyor :/ aparatsız vermeye çalışıyorum.

Son düzenleme: