Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Sadece bir şeyler yazıp biraz rahatlamak istedim. Çikom öleli 15 gün oldu ama ben hala ağlıyorum tabi eskisi kadar değil. Allah daha büyük acılar yaşatmasın ama çikoyu çok özlüyorum:(
Gözü açık gitti ama ilk defa bana bakmıyordu. Hep bana bakardı benim olduğum her yer güvenliydi onun için. Ben onun bakışlarından davranışlarından her duygusunu anladığımı sanırdım. Ama hasta olduğunu anlamadım:( Kendimi o kadar kötü hatta suçlu hissediyorumki. Daha önce anlasaydım yaşarmıydın.. son iki ay eskisi gibi ilgilenemedim onunla anlamadım meğerse taşlığı azalmış karaciğer yağlanması varmış. Sabahları neşesi yerindeydi gündüzki hareketsizliği bu yüzdenmiş bu sefer hastaymış. Veterinere gittiği gün onun son günü oldu. . Sokakta kuş sesine ötüyor veterineri yine var gücüyle ısırıyordu oysa. O gitti ben koca odada yapayalnız kaldım. Odaya giirdiğimde kanatlarını açan, beni çağırmak için cikcik öten, sabahları uyanıyımda kafesinin kapısını açıyım diye çıldıran, akşam olduğunda ışığı kapat dercesine kafesin tellerine atlayan, ben ışığı kapatıp çıkarken uyuyacağı yere geçen, ben ona çiko cici kuş fıstık kuş dedikçe masal dinliyormuş gibi gözlerini kapatan benim canım arkadaşım artık yok. Benim her davranışımın onda bir tepkisi vardı ve ben hepsini o kadar iyi hatırlıyorum biliyorumki bunların yokluğu bana acı veriyor. Resimlerine bakamıyorum, odada onun olduğu yerlere bakmak istemiyorum, dışardan gelen kuş seslerine kimi zaman dayanamıyorum, başka bir muhabbet kuşu görmek istemiyorum.
Seni çok seviyorum Çiko, bana küsmedin değilmi son dakikalara doğru sesimi duydukça yine gözlerini kapatıyordun ben bununla avutuyorum kendimi.. özür dilerim çiko çiko

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Samet Gokce

--Blue Ice--

Profesyonel
9 Ağu 2017
252
50
28
26
İzmir
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Sadece bir şeyler yazıp biraz rahatlamak istedim. Çikom öleli 15 gün oldu ama ben hala ağlıyorum tabi eskisi kadar değil. Allah daha büyük acılar yaşatmasın ama çikoyu çok özlüyorum:(
Gözü açık gitti ama ilk defa bana bakmıyordu. Hep bana bakardı benim olduğum her yer güvenliydi onun için. Ben onun bakışlarından davranışlarından her duygusunu anladığımı sanırdım. Ama hasta olduğunu anlamadım:( Kendimi o kadar kötü hatta suçlu hissediyorumki. Daha önce anlasaydım yaşarmıydın.. son iki ay eskisi gibi ilgilenemedim onunla anlamadım meğerse taşlığı azalmış karaciğer yağlanması varmış. Sabahları neşesi yerindeydi gündüzki hareketsizliği bu yüzdenmiş bu sefer hastaymış. Veterinere gittiği gün onun son günü oldu. . Sokakta kuş sesine ötüyor veterineri yine var gücüyle ısırıyordu oysa. O gitti ben koca odada yapayalnız kaldım. Odaya giirdiğimde kanatlarını açan, beni çağırmak için cikcik öten, sabahları uyanıyımda kafesinin kapısını açıyım diye çıldıran, akşam olduğunda ışığı kapat dercesine kafesin tellerine atlayan, ben ışığı kapatıp çıkarken uyuyacağı yere geçen, ben ona çiko cici kuş fıstık kuş dedikçe masal dinliyormuş gibi gözlerini kapatan benim canım arkadaşım artık yok. Benim her davranışımın onda bir tepkisi vardı ve ben hepsini o kadar iyi hatırlıyorum biliyorumki bunların yokluğu bana acı veriyor. Resimlerine bakamıyorum, odada onun olduğu yerlere bakmak istemiyorum, dışardan gelen kuş seslerine kimi zaman dayanamıyorum, başka bir muhabbet kuşu görmek istemiyorum.
Seni çok seviyorum Çiko, bana küsmedin değilmi son dakikalara doğru sesimi duydukça yine gözlerini kapatıyordun ben bununla avutuyorum kendimi.. özür dilerim çiko çiko
Başın sağ olsun çok üzüldüm okuyunca.. çok etkilendim.. zor bir durum ama her canlı ölümü tadacak maalesef durum bu :(

• Beğen
Tepkiler: Chair

Murat0606

Bakıp Çıkıcam
26 Eki 2018
7
2
3
27
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Sultan P., Kedi, Akvaryum
Kuş sayısı
1 tane

3 gün Önce aynı acıyı Hatta aynı çiko isimli 2 yıldır beraber yaşadıgım evladımı kaybettim :( Acını cok iyi anlıyorum :(:( Ve sana bir tavsiye tekrardan kuş alıp hem kuşların özgürlügüne engel olan ticarete ortak olma hemde Aynı acıyı yaşamazsın ne yazıkki kuşlar dogal ortamında olmadıkca cok yaşamıyor ben şahsen almıcam hem aynı acıyı göze alamam hem ticarete ortak olmam hede çikoşumun yerine başka kuş koyup sevmem :( Rabbim İnşallah Tez zamanda kavuşturur çikomla beni :(

Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
3 gün Önce aynı acıyı Hatta aynı çiko isimli 2 yıldır beraber yaşadıgım evladımı kaybettim :( Acını cok iyi anlıyorum :(:( Ve sana bir tavsiye tekrardan kuş alıp hem kuşların özgürlügüne engel olan ticarete ortak olma hemde Aynı acıyı yaşamazsın ne yazıkki kuşlar dogal ortamında olmadıkca cok yaşamıyor ben şahsen almıcam hem aynı acıyı göze alamam hem ticarete ortak olmam hede çikoşumun yerine başka kuş koyup sevmem :( Rabbim İnşallah Tez zamanda kavuşturur çikomla beni :(
başınız sagolsun çikodan once anlamazdim belki ama şimdi çok iyi anlıyorum sizi. Şimdi acınız çok taze gittikçe daha az akliniza gelecek ama unutmayacaksiniz tabiki. 2 ay oldu hala içim buruk. Aklıma geldikçe başlıyor keşkelerim. Özlüyorum ama düşünmemeye çalışıyorum çünkü düşünürsem tutamam kendimi tutamadım şu an:'( En çok bana bakışlarını özlüyorum. Hep bakardı çünkü:'( bu yüzden başka bir kuşun gözlerine bakabileceğimi sanmiyorum. Alamam yeni bir kuş, evime girmedikce, bakıma muhtaç bir kuş görmedikçe kendimde o gücü görmüyorum. Umarım arkadaşlarıyla olabileceği gittikleri bir yer vardır. Seni çok özlüyorum çiko özür dilerim benim yüzümdense eğer:(

• Beğen

Yusuf Kürşat AKKUŞ

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
27 May 2013
11,247
886
113
İstanbul/Pendik
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Cennet P., Diğer E. Hayvanlar
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Ben yeni gördüm konuyu başınız sağolsun geçmiş olsun denildiği gibi her canlı ölümü tadacaktır ama anladığım kadarıyla çiko bu dünyadan mutlu gitti eminim elinizden gelenin fazlasını yapmışsınızdır

• Beğen
Tepkiler: Arda Gçe ve Chair

ALpasLan eren

Aktif Üye
8 Haz 2017
54
7
8
30
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Bu yavrular ancak öldüklerinde özgürleşiyorlar.
Rüzgara karşı bir kanat çırpmadan evde tellerin arkasında hapis hayatı çektiriyoruz.
Kuş satın almayın, sahiplenin!.

• Beğen
Tepkiler: d_ogukan ve Chair

Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Almadim başka kuş. Bir kuş evime girmedikçe karsima yardima muhtac bir kuş cikmadikca da almam sahiplenmem. Çikom sadece uyumak için kafese girerdi hatta bana ışığı kapat dercesine tüneginden kafes tellerine atlardı. Bende odayı ona birakir çikardim. Odanin kapisini bile kapardim. Sabahlari ben henuz uyanmadiysam kucuk oyuncak çanini gagasiyla tutar kum kabindaki kumlari bosaltirdi bende hemen kalkip kafesinin kapisini açardim. İlk gittiği yer camin önü olurdu carcarcar ötusuyle. Sonra başlardi disardaki serceleri taklit etmeye. Ona dair her ayrintiyi hatirliyorum.
Bu gece yarisi tam 1 yil olacak. Ne seni ne de senin hastaligini anlamayisimi unutmadim çiko. Son 2 ay kimbilir belkide ben neden oldum hasta olmana. Bana hayvanlara sadece bakmayi degil onlari gormeyi de ogrettin çiko. Seni çok seviyorum ozluyorum çiko çiko. Her zaman yaptigin gibi gittigin yerde deP_20170430_172001_HDR.jpg merak ettigin her yere uç her deliğe gir çiko. Canım çiko cici çiko...

• Sad

Melih.S59

Profesyonel
6 Mar 2019
474
335
63
47
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Başınız sağ olsun.:( Evet evcil hayvanlarımız ailemizin bir parçası oluyorlar ve aramızdaki bağ her geçen gün kuvvetleniyor.Onları kaybettiğimiz zaman da çok büyük üzüntü yaşıyoruz.Zaten üzüntü yaşamıyorsak insanlığımızdan şüphe etmeliyiz......Evimizde baktığımız bazı evcil hayvanların,doğada yaşayan hem cinslerinin her gün binlercesi yırtıcı hayvanlara yem oluyor.Bu doğanın dengesi ve bu denge asla bozulmaz.Bu dünyaya gelmek nasıl bizim ve diğer canlıların elinde değilse, gitmekte bizimlerin elinde değil.

• Beğen
Tepkiler: Chair

Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Cevap yazan herkese tesekkur ederim. Ölümünü ilk baslarda kabullenememistim kendimi daha fazla sucluyordum. Ama artık buna engel olamayacagimin bilincindeyim. Baska sekilde ölseydi belkide daha cok aci verici olacakti. Sizlerin kuşları uzun ömürlü olsun insallah

Melih.S59

Profesyonel
6 Mar 2019
474
335
63
47
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
Cevap yazan herkese tesekkur ederim. Ölümünü ilk baslarda kabullenememistim kendimi daha fazla sucluyordum. Ama artık buna engel olamayacagimin bilincindeyim. Baska sekilde ölseydi belkide daha cok aci verici olacakti. Sizlerin kuşları uzun ömürlü olsun insallah
Rica ederim.Ölüm biz canlılar için kaçınılmaz son ve sebepsiz ölüm yoktur.Kimse sevdiği bir canlının ölmesini istemez.
Örnek: Bir kadınla bir adam evlenirken.Biz çocuk yapmayalım elbet bir gün ölecek dediklerini duydunuz mu ? Pekiyi biz insanların ve canlıların böyle düşünmesine engel olan şey nedir.? Sevgi ve aşk.Her dişi Anne,her erkekte baba olmak ister....Önemli olan sevgiyi paylaşmaktır.Daha önce kaybettiğimiz sevdiklerimizi hiç bir zaman unutmayalım ama sevgimizi de seve bileceğimiz canlılarla paylaşmasını da bilelim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Arda Gçe ve Chair

Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Rica ederim.Ölüm biz canlılar için kaçınılmaz son ve sebepsiz ölüm yoktur.Kimse sevdiği bir canlının ölmesini istemez.
Örnek: Bir kadınla bir adam evlenirken.Biz çocuk yapmayalım elbet bir gün ölecek dediklerini duydunuz mu ? Pekiyi biz insanların ve canlıların böyle düşünmesine engel olan şey nedir.? Sevgi ve aşk.Her dişi Anne,her erkekte baba olmak ister....Önemli olan sevgiyi paylaşmaktır.Daha önce kaybettiğimiz sevdiklerimizi hiç bir zaman unutmayalım ama sevgimizi de seve bileceğimiz canlılarla paylaşmasını da bilelim.

Ne güzel yazmışsınız sevmekten korkmamak lazim. Simdilik başka bir kuşa hazir degilim. Sokaktaki kedileri seviyorum besliyorum. Kaldirimdaki kuşlar korkmasin diye diger tarafa geciyorum artık. Ben belki çikoya, onu alacak baska kimsenin saglamayacagi kosullari sagladim mutlu ettim yani umarım öyledir. O da beni daha iyi bir insan yaptı.

• Beğen

Melih.S59

Profesyonel
6 Mar 2019
474
335
63
47
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
1 tane
bE
Ne güzel yazmışsınız sevmekten korkmamak lazim. Simdilik başka bir kuşa hazir degilim. Sokaktaki kedileri seviyorum besliyorum. Kaldirimdaki kuşlar korkmasin diye diger tarafa geciyorum artık. Ben belki çikoya, onu alacak baska kimsenin saglamayacagi kosullari sagladim mutlu ettim yani umarım öyledir. O da beni daha iyi bir insan yaptı.
Bence de kendinizi hazır his etmeden yeni bir kuş sahiplenmeyin.Evet evcil havyan sahiplenmek insan psikolojisi üzerinde etkilidir.İnsanların sorumluluk alma,ilgilenme,sevme,koruma,değer verme,paylaşma v.b gibi duygularını kuvvetlendirir.Evimizde baktığımız hayvanlara nasıl davranıyorsak,sokaktaki hayvanlara da aynı şekilde davranmalıyız.Onlarda bir can taşıyor.

Profesyonel
30 Mar 2019
821
308
63
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Başınız sağ olsun ben yavrumu kuşumu kaybedeli 3 ay oldu ben de hala resimlerine bakamıyorum asla sonunu getiremedim albümün onlar bizim bir parçamız oluyorlar onu kaybettiğimde ruhsal olarak çok etkilendiğimden ötürü kaldığı odanın düzenini değiştirmiştim kaldığı odaya girdiğimde kokusunu hissediyordum. Bunlar elbet unutmayacağımız şeyler ama eminim benim kuşum ve tabii sizin kuşunuz da bizim üzülmemize üzüleceklerdir. Kuşunuzu asla unutmayın ama onu mutlu bir şekilde anımsayın zor ama bu iki taraf içinde faydalı olacaktır.
Ve bir gün resimlerinin hepsine bakıp videolarımızı izleyeceğim ama onun mutluluğunu anımsayarak....
Tekrardan başınız sağ olsun.
Sağlıcakla kalın...

Chair

Aktif Üye
21 Tem 2016
32
12
8
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Başınız sağ olsun ben yavrumu kuşumu kaybedeli 3 ay oldu ben de hala resimlerine bakamıyorum asla sonunu getiremedim albümün onlar bizim bir parçamız oluyorlar onu kaybettiğimde ruhsal olarak çok etkilendiğimden ötürü kaldığı odanın düzenini değiştirmiştim kaldığı odaya girdiğimde kokusunu hissediyordum. Bunlar elbet unutmayacağımız şeyler ama eminim benim kuşum ve tabii sizin kuşunuz da bizim üzülmemize üzüleceklerdir. Kuşunuzu asla unutmayın ama onu mutlu bir şekilde anımsayın zor ama bu iki taraf içinde faydalı olacaktır.
Ve bir gün resimlerinin hepsine bakıp videolarımızı izleyeceğim ama onun mutluluğunu anımsayarak....
Tekrardan başınız sağ olsun.
Sağlıcakla kalın...
çok teşekkür ederim sizin de basiniz sagolsun. Bende bir sure yatagimda uyuyamadim odamda duramadim. Alıştım tabi sonra. Videolarını izleyemezsemde dediğiniz gibi artik daha çok gülümseyerek hatırlıyorum onu. Siz de saglicakla kalın

Profesyonel
30 Mar 2019
821
308
63
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
çok teşekkür ederim sizin de basiniz sagolsun. Bende bir sure yatagimda uyuyamadim odamda duramadim. Alıştım tabi sonra. Videolarını izleyemezsemde dediğiniz gibi artik daha çok gülümseyerek hatırlıyorum onu. Siz de saglicakla kalın
Teşekkür ederim...