Karadeniz Pet

En büyüğü 1 aylık dört yavru varken istenmeyen olay

ibrahim_var

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bu çiftimin ikinci kuluçkası. İlk kuluçkada yavrular varken çiftleşmişler ve yavru ve yumurtalar bi süre beraber kalmıştı
çok şükür yavruları kafesten sağ Salim sırayla alabildim.
Bu kuluçka da altı yumurtadan 5 i dolu çıktı ilk çıkan yavru iki gün sonra öldü maalesef.
Yuvalıkta 4 yavrum var ve bi haftadır tekrar çiftleştiklerini görmeye başladım
Dişiyi en azından bir ay dinlendirmek ve başka bi erkekle yuva kurmasını istiyordum
Tavsiyeniz ne olur

Erkeğe kızışması azalması için elma verin. Çok fazla çiftleşiyorlar ise ben ayırmıştım.

Çiftime her gün yumurta maması yapıyorum, mamanın içine elma rendelesem olur mu? Yavrulara zararı var mı

Her gun yumurta mamasi verirseniz bu sekilde olmalari normal. Mamayi haftada 1 veya 2 ye düşürün.

Her gun yumurta mamasi verirseniz bu sekilde olmalari normal. Mamayi haftada 1 veya 2 ye düşürün.
Devamlı aç dört yavru var diye bu şekilde yapıyordum, yumurta mamasını haftada iki mi vereyim? Mama vermediğim günlerde başka ek gıda koymalımıyım kafese

Devamlı aç dört yavru var diye bu şekilde yapıyordum, yumurta mamasını haftada iki mi vereyim? Mama vermediğim günlerde başka ek gıda koymalımıyım kafese
Mama verecekseniz de içine havuç koymayın. Yumurta ve cicibebe yeterli. Havuç aşırı kızıştırır.